Jeden doświadczony lekarz wart jest 100 wojowników – dziękujemy!

7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracowników Służby Zdrowia.

W tym roku, w dobie pandemii koronawirusa, to święto ma wyjątkowy i szczególny charakter. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, farmaceuci, laboranci, salowe i pozostali pracownicy służby zdrowia każdego dnia ratują życie ludzi zarażonych wirusem, często narażając własne. Dziś wszyscy widzimy, że są to prawdziwi bohaterowie, a ich zawód to misja. Nie mogą zostać w domach, codziennie walczą o nasze zdrowie, ryzykując własnym życiem. Wyczerpani, nierzadko niedostatecznie zabezpieczeni, osamotnieni.

W samych Włoszech od początku epidemii zmarło 80 lekarzy, 25 pielęgniarzy, wielu operatorów sanitarnych, farmaceutów, a ponad 11 tysięcy pracowników służby zdrowia jest zarażonych. W Polsce, gdzie jeszcze nie ma piku zachorowań, odsetek zarażonych wśród personelu medycznego jest najwyższy w Europie!

Dzisiaj, 7 kwietnia o godzinie 13 tej stańmy wszyscy w oknach, na balkonach i wielkimi brawami podziękujmy naszym bohaterom w białych fartuchach za ich odwagę, determinację i poświęcenie! Dziękujemy!

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.