Gest solidarności: polskie przetwory dla pracowników służby zdrowia na oddziałach Covid-19 szpitali w Turynie i Bergamo

„Wysyłamy wam to, co mamy najcenniejsze, czyli nasze przetwory. Chcielibyśmy, aby uszczęśliwili tych, których pracę podziwiamy dzisiaj. W ten sposób chcemy wam  powiedzieć, że jesteśmy z wami !”

Pierwsze wyciśnięte soki i owocowe dżemy biologiczne przyjechały z Polski dla pracowników służby zdrowia z oddziałów Covid-19 w szpitalu Molinette w Turynie. Polscy rolnicy postanowili podzielić się z Włochami tym, co mają najcenniejsze: owocami ich pracy, tym razem dosłownie owocami.

I to nie są wcale zwykłe owoce, ale superowoce, szczególnie bogate w witaminy, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy.

Bio- rolnicy z Polski w rzeczywistości chcieli przeznaczyć część swojej produkcji lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia zaangażowanym na oddziałach przyjmujących pacjentów z Covid-19, wykazując wsparcie i głęboki podziw dla niewyczerpanej siły i ducha poświęcenia włoskiego personelu medycznego. Aby wyrazić swoją bliskość z tymi, którzy zdefiniowali „bohaterów naszych czasów”, postanowili podzielić się swoimi wartościowymi produktami.

Soki z pierwszego tłoczenia i dżemy biologiczne z jagód, aronii, jagód, porzeczek, malin, agrestu, o znanych właściwościach przeciwutleniających, dotarły już  do Włoch i będą wkrótce dystrybuowane w najbardziej zatłoczonych szpitalach: część trafi do szpitala Molinette w Turynie, a część do Bergamo, do szpitala Papa Giovanni XXIII. Tam przetwory zostaną rozdane między innymi personelowi medycznemu i osobom, które codziennie mają styczność z koronawirusem.

W tym wyjątkowym i trudnym momencie Polska z radością okazuje wielką miłość i bliskość wobec Włoch, nie zapominając o solidarności okazanej nam przez włoskich przyjaciół w trudnych chwilach.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.