Ermenegildo Zegna – wirtualne pokazy mody 2021

Sytuacja związana z koronawirusem daje impuls do tego, aby sięgnąć po innowacyjne narzędzia. To co dla wielu od dawna jest zrozumiałe, dziś dla innych okazuje się deską ratunku. To dobry moment na to, aby przesunąć wskazówkę na online zamiast na outdoor. Dlatego, w obliczu zmian rynkowych i potrzeb społecznych włoska firma odzieżowa Ermenegildo Zegna doceniła rolę Internetu. W myśl idei, że przede wszystkim należy prowadzić działania, a nie zaprzestawać ich – znane przedsiębiorstwo reorganizuje swoje pokazy mody. Z myślą o przyszłość w tej branży, eksperymentuje aktywację nowych kanałów do wirtualnej prezentacji kolekcji Wiosna / Lato 2021.

Włoska firma tekstylna w tym roku obchodzi 110 lat swojej działalności. Zgodnie z zapowiedzią, najnowsza kolekcja Ermenegildo Zegna XXX Summer 2021 zadebiutuje (dokładna data zostanie podana w najbliższych tygodniach) w formacie wirtualnym. „Na wszystko jest odpowiedni moment” – oświadcza Gildo Zegna, dyrektor generalny grupy Ermenegildo Zegna – „nadszedł czas, aby o najbliższej przyszłości pomyśleć inaczej”.

„Zawsze chciałem eksperymentować z alternatywnymi formatami, które łatwiej przekazałyby wartości mojego procesu twórczego – dla większego grona publiczności. Pomysł, że w nadchodzącym sezonie przedstawię kolekcję za pomocą narzędzia cyfrowego, dodaje mi wielkiej energii i swobody myślenia, ponieważ wreszcie będę mógł wejść bezpośrednio do waszych domów ” – oznajmił Alessandro Sartori, dyrektor artystyczny grupy Ermenegildo Zegna.

Uściślając, komunikat włoskiej firmy został opublikowany niecały miesiąc po ogłoszeniu decyzji Włoskiej Krajowej Izby Mody o przesunięciu pokazów nowych kolekcji, a także prezentacji Milano Moda Uomo. Pierwotnie zaplanowane na 19–23 czerwca 2020 roku, zostały przełożone i dodane do edycji Milano Moda Donna. Nowy termin jest wyznaczony na 22-28 września tego roku.

Dodam od siebie, iż mając opracowaną strategię, łatwiej jest przekazać wartości oraz wzmocnić działanie. Znana włoska firma Ermenegildo Zegna pokazuje nam, iż potrafi (i chce!) budować relacje z konsumentami. Klienci czują, że – w tej trudnej sytuacji – firma wychodzi im na przeciw.

To, co zdecydowanie wyróżnia słynny dom mody – to jego odpowiedzialna polityka zarządzania. Od samego początku rodzina Zegna odznaczała się pracowitością, starannością oraz chęcią podejmowania innowacyjnych i odważnych wyzwań.

Gwoli ścisłości wyjaśnię, iż początki rodzinnego biznesu renomowanej włoskiej marki, sięgają końca XIX wieku, kiedy to Angelo Zegna (1859–1923), zegarmistrz z Trivero (region Piemontu), postanawia założyć fabrykę włókienniczą w pobliskim mieście Flecchia. W 1910 roku, troje z dziesięciorga jego dzieci, w tym najmłodszy Ermenegildo (1892-1966), wraz z czwartym wspólnikiem, Costanzo Giardino Vitri, powołują do życia Lanificio Zegna & Giardino Vitri. Już od samego początku, za sterem firmy stał Ermenegildo. Celem rodzinnej spółki była produkcja wysokiej jakości tkanin. Warto tutaj podkreślić, iż włoska firma bezpośrednio importowała szlachetne materiały z Australii, Mongolii, Południowej Afryki i Peru. W 1968 w Novara, rodzina Zegna otwiera fabrykę produkującą luksusową odzież męską. W ten oto sposób, po raz pierwszy zostają wprowadzone kolekcje gotowej mody – prêt-à-porter. W późniejszym czasie dochodzi do realizacji ekskluzywnych wyrobów szerokiego asortymentu koszul, dodatków a także krawatów. W 1972 roku, zarząd podejmuje decyzję o uruchomieniu usług projektowania i szycia męskich ubrań dostosowanych do indywidualnych potrzeb (wł. su misura).

Znakomite garnitury, marynarki, kamizelki, spodnie oraz płaszcze wykonane na zamówienie – to atrybut prestiżowej włoskiej marki oraz tradycyjnego rzemiosła krawieckiego Made in Italy. Każdy z panów ceniących sobie właściwy krój ubrania oraz dobrą jakość tkaniny (bez względu na wiek), znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Fachowcy (rzetelni i uczciwi) doradzą, jaki krój podkreśli walory sylwetki, zapewnią właściwy dobór tkaniny i zagwarantują wysoką jakość wykonania. De facto ubrania szyte na miarę tworzą garderobę zaspokajającą potrzeby i wyznaczniki. Sądzę, że każdy mężczyzna ceni sobie szczyptę elegancji, ponieważ dobry wygląd wpływa na pewność siebie i dobre samopoczucie.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.

Kontakt: [email protected]

Foto: Instagram
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *