Włochy: ile kosztuje leczenie pacjenta na oddziale intensywnej terapii? Szokujące dane

Ratowanie życia kosztuje, ale czy zdajemy sobie sprawę ile? Intensywna terapia to walka z epidemią koronawirusa na pierwszej linii frontu, której koszty dosłownie powalają z nóg państwowy budżet Italii.

Według danych opublikowanych we włoskich mediach (it.businessinsider.com) leczenie jednego pacjenta zarażonego Covid-19 w ciężkim stanie na intensywnej terapii kosztuje Ministerstwo Zdrowia dziennie około 1500 euro + ewentualne dodatkowe usługi szpitalne. A dodajmy, że leczenie jest długotrwałe, często wymaga kilkutygodniowej terapii.  Leczenie i opieka na tym oddziale zwykle generuje bardzo wysokie kwoty, a w tym przypadku trzeba dodać również stosowanie różnych dostępnych na rynku drogich leków i terapii, na które organizm pacjenta wreszcie zareaguje, nie mówiąc już o kosztownym jednorazowym zabezpieczeniu dla całego personelu medycznego.

Dla przykładu poniżej publikujemy rachunek za leczenie na oddziale intensywnej terapii w jednym z publicznych szpitali w Lombardii wystawiony dla pacjentki z innego regionu Włoch za okres półtora miesiąca pobytu w szpitalu, z czego większość na oddziale intensywnej terapii…
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *