Wirtualna Pielgrzymka do Rzymu

Ambasada RP w Rzymie wraz z uczniami Szkoły Polskiej w Rzymie zapraszają dzieci i młodzież z Polski i Polonii na całym świecie na wirtualny spacer śladami Jana Pawła II po Rzymie i jego okolicach, aby w ten sposób uczcić setną rocznicę urodzin Wielkiego Papieża Polaka, obchodzoną 18 maja br.

Wirtualna pielgrzymka będzie prowadzona we współpracy z Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. W związku z pandemią koronawirusa, Narodowa Pielgrzymka została odwołana. Dla tych wszystkich, którzy z tego powodu nie mogli przybyć do Rzymu i wziąć udziału w uroczystościach w Watykanie, polska młodzież z Rzymu przygotowała wyjątkową podróż po miejscach związanych z obecnością Papieża Polaka m.in. po Bazylice Św. Piotra, Kaplicy Sykstyńskiej, czy mniej znanych zakątkach takich jak pomnik na stacji Termini, lub górska miejscowość Mentorella, gdzie Papież Polak chętnie przybywał w poszukiwaniu wytchnienia i ciszy na łonie natury. Wirtualna Pielgrzymka będzie opierać się na opracowanym przez Szkolę Polską szlaku, dając możliwość odwiedzenia ogółem 15 miejsc, związanych z obecnością Jana Pawła II.

Więcej informacji: Ambasada RP w Rzymie

Informujemy, że Ambasada RP w Rzymie przygotowała specjalnie dedykowaną stronę na facebooku dotyczącą wydarzenia. Proszę kliknąć tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *