Pora roku a przeprowadzka – kiedy najlepiej się przeprowadzać?

Czy pora roku wpływa na naszą przeprowadzkę? Kiedy powinniśmy się zdecydować na zmianę miejsce zamieszkania: wiosną, latem a może zimą? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w poniższym tekstem. Zachęcamy do lektury!

Kiedy najczęściej przeprowadzają się Polacy?

Jeśli przeanalizować statystyki, w ciągu roku jest kilka okresów, w których chętniej się przeprowadzamy. Pierwszym z pewnością jest okres wakacyjny. Na największy ruch w tym czasie składają się dwa aspekty. Przede wszystkim to właśnie wtedy młodzież przeprowadza się z domu na studia. W wakacje do nowych mieszkań przenoszą się również studenci. Lato jest również chętnie wybieranym czasem przez naszych rodaków, ponieważ większość ma wtedy urlopy, które są niezbędne do zorganizowania większej przeprowadzki, zwłaszcza samodzielnej. Jeśli korzystamy z pomocy firmy przeprowadzkowej, cały proces jest zdecydowanie sprawniejszy.

Pora roku a ceny usług firm przewozowych

Oczywiście pora roku może wpłynąć na ceny usług firm przewozowych. Jeśli trafimy na większe zainteresowanie przeprowadzkami, może się okazać, że koszt przenosin będzie wyższy. Wynika to z mniejszej dostępności fachowców w tym czasie. Jednak takie momenty w roku zdarzają się rzadko i raczej nie napotkamy takich trudności.

Jaki wpływ na przeprowadzkę ma pogoda?

Pogoda może znacząco wpłynąć na przeprowadzkę. Przede wszystkim w czasie deszczu, śnieżycy czy mrozów, musimy poświęcić dużo więcej czasu na zabezpieczenie przewożonych rzeczy. Złe warunki atmosferyczne mogłyby negatywnie wpłynąć zarówno na delikatne przedmioty, jak i nasze meble. Przy bezdeszczowej pogodzie wystarczy, że zabezpieczymy je przed otarciami i obiciami. Zimą i mokrą jesienią konieczne jest jednak dodatkowe osłonięcie ich. Niestety wilgoć i woda w krótkim czasie mogłaby wyrządzić wiele złego. Pod tym kątem więc, zdecydowanie powinniśmy unikać przeprowadzki w czasie niekorzystnej pogody.

Wiemy już, że przenosiny podczas deszczu nie są dobrym pomysłem. Należy jednak pamiętać, że również sucha, ale bardzo mroźna zima, może być niebezpieczna i to z kilku względów. Przede wszystkim dużo łatwiej o wypadek, poślizgnięcie czy potknięcie może doprowadzić do poważnego wypadku. Uszkodzeniu ulec by mogły nie tylko nasze rzeczy, ale również i my sami. Mróz nie jest również korzystny dla naszych luster, delikatnych szkieł czy przedmiotów. By bezpiecznie je przewieźć, musielibyśmy również zadbać o ich odizolowanie od zimna. Dodatkowym argumentem przeciwko przeprowadzce zimą jest niski komfort pracowników firmy przeprowadzkowej, którzy w niskich temperaturach noszą nasze bagaże.

Zastanówmy się teraz, czy sytuacja przeciwna – wysoka temperatura ma swoje minusy. Jeśli chodzi o nasze meble czy drobiazgi, to słońce, nawet intensywne, nie wyrządzi im krzywdy. Podczas największych upałów może nam się jedynie nieco gorzej nosić ciężkie rzeczy. Nie będzie to jednak miało negatywnego wpływu na samą przeprowadzkę.

Kiedy najlepiej się przeprowadzać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w czasie której pory roku najlepiej się przeprowadzać. Pogoda może ułatwić lub utrudnić przeprowadzkę, jednak przy obecnych zmianach klimatu niekoniecznie musi się ona pokryć z porą roku.

Przede wszystkim unikajmy przeprowadzania się w czasie deszczu oraz dużych mrozów. Nie jest tak, że nie możemy wtedy zorganizować przenoszenia się, ale pogoda dołożyłaby nam więcej pracy. Jeśli więc mamy taką możliwość, zaplanujmy przeprowadzkę w czasie bardziej przyjaznej pogody.

Poza skrajnymi warunkami atmosferycznymi przez większość roku nie ma przeszkód, by zaplanować szybką i bezproblemową przeprowadzkę. Możemy ją więc planować na wiosnę, lato i jesień. Delikatnie unikajmy zimy, choć jeśli pogoda sprzyja, nie ma również przeszkód, by przeprowadzka była i w tej porze roku.

Artykuł przygotowała firma ProPrzeprowadzki z Krakowa specjalizująca się w usługach przeprowadzkowych i transportowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =