Włochy: poszukiwani pracownicy na podstawie recenzji, a nie znajomości

Szukanie pracownika już nikomu nie wystarcza, dziś szukamy „dobrego” pracownika, takiego który nie tylko odpowiada naszym oczekiwaniom pod względem wykształcenia czy doświadczenia, ale także wzbudzi zaufanie pracodawcy i stosunkowo szybko zintegruje się z zespołem firmy. Szukanie igły w stogu siana? Niekoniecznie.

Poszukujący pracy we Włoszech już od zeszłego roku mogą skorzystać z nowej platformy online, która publikuje opinie pracowników i pracodawców, podobnie jak czytamy recenzje w sektorze turystycznym czy gastronomicznym. Kandydaci publikują swoje życiorysy a także opinie kolegów, poprzednich pracodawców, mogą też dodać filmik prezentacyjny.

Strona Applavoro.it ma na celu połączenie podaży i popytu na rynku pracy na podstawie kryteriów merytokracji. To może być mała wielka rewolucja w mentalności włoskiej – przyznał autor portalu w jednym z wywiadów prasowych – bo często trudno dostać dobrą pracę bez „odpowiednich znajomości”. I z tych właśnie względów, portal z pewnością zainteresuje rzesze cudzoziemców próbujących rozwinąć swoje skrzydła kariery zawodowej we Włoszech.

Rejestracja na portalu tak dla poszukujących pracy jak i dla pracodawców jest bezpłatna. Pomysł świetnie sprawdza się w dużych miastach, takich jak Mediolan, Rzym czy Neapol, gdzie zapisało się już tysiące osób.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *