Italia powoli powraca do życia. Najdłużej poczekają kina i teatry

We Włoszech już się cieszymy że od 18 maja będzie można odwiedzać nie tylko najbliższych ale także przyjaciół w obrębie własnego regionu, bez obowiązku autocertyfikatu. Będzie można znów pójść do baru, restauracji, pizzerii, ciastkarni, pubu, do fryzjera, kosmetyczki, na zakupy do jakiegokolwiek sklepu, pojechać na plażę, w góry, nad jezioro, trenować sporty grupowe… Od 25 maja zaczniemy ćwiczyć w ośrodkach sportowych, na siłowniach i na basenie, a pasjonaci tańca znów rozpoczną swoje ulubione kursy.

Przemieszczanie się między regionami oraz za granicę w obrębie Unii Europejskiej będzie możliwe już od 3 czerwca, a dla osób przyjezdnych zniesiony będzie obowiązek odbywania kwarantanny.

I wreszcie… od 15 czerwca otworzą się dla publiczności kina i teatry, ach z pewnością program eventów będzie w tym roku wspaniały! Czekaliśmy przecież na nie tak długo…

Nadal obowiązuje zakaz zbiorowego spotykania się w miejscach publicznych, jak również nakaz utrzymania dystansu 1 metra od innych osób i noszenie maseczki na twarzy, także na dworze, w miejscach gdzie nie zawsze jest możliwe utrzymanie odpowiedniego dystansu.

Nakaz pozostania w domu będzie obowiązywał oczywiście osoby, które są zarażone wirusem Covid-19, które mają nakaz kwarantanny, oraz osoby, które mają charakterystyczne objawy koronawirusa.

Tymczasem aż do dnia 3 czerwca przemieszczanie się między regionami będzie możliwe jedynie z bardzo ważnych powodów: obowiązki zawodowe, absolutna konieczność i z powodów zdrowotnych.

Ewentualne wprowadzanie szczególnych środków bezpieczeństwa będzie teraz leżeć w gestii władz poszczególnych regionów. Największe ryzyko dotyczy oczywiście Lombardii, która poniosła najwięcej ofiar pandemii.

Te wszystkie zapowiedzi nowego dekretu podał premier Włoch Giuseppe Conte na konferencji prasowej 16 maja, posłuchajmy:
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *