Widowisko artystyczne online „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” dedykowane Janowi Pawłowi II

W niedzielę (17 maja) w przededniu urodzin papieża o 20:35 na kanale TVP3 Bydgoszcz i na kanale YT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpocznie się widowisko artystyczne „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro„, transmitowane z trzech miast Kujawsko-Pomorskiego, które odwiedzał podczas pielgrzymek Jan Paweł II: Włocławka, Bydgoszczy i Torunia.

Wydarzenie rozpocznie się kameralnym koncertem w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku. W towarzystwie organów katedralnych (Krzysztof Łazicki) wystąpi tenor Piotr Buszewski, który wykona utwór „Panis Angelicus” Césara Francka. Kolejną częścią będzie koncert z bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. W wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis i Mirosława Kulczyńskiego usłyszymy „Obój Gabriela” Ennio Morriconego, a Eljazz Big Band Józefa Eliasza zaprezentuje utwór „David danced before the Lord” Duke’a Ellingtona. Na koniec przeniesiemy się do Torunia. Na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego wyświetlona zostanie projekcja multimedialna, ukazująca ważne wydarzenia z życia papieża.

Widowisko 🇵🇱 (PL): https://youtu.be/7lhZqiIlc1c

Widowisko 🇮🇹 (IT): https://youtu.be/RXJ_9uXAsm8

Cały projekt dedykujemy Włochom, którzy przez blisko 27 lat stworzyli drugą ojczyznę dla Jana Pawła II, a obecnie szczególnie cierpią z powodu epidemii Covid-19. Wysłuchamy rozmowy z lekarzem Pierfilippo Crucittim, synem Francesco Crucittiego – chirurga, który operował papieża po zamachu na placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *