Bony na wakacje we Włoszech

Rząd włoski przeznaczył łącznie 2,4 miliardy na tegoroczne bony na wakacje, z których będą mogły skorzystać rodziny dotknięte kryzysem na skutek pandemii koronawirusa. Propozycję pakietu dla ratowania rodzimej branży turystycznej przedstawił minister kultury i turystyki Dario Franceschini.

Bony na wakacje są skierowane dla rodzin, których dochody Isee sięgają poniżej 40 tysięcy euro rocznie. Bonus vacanza wyliczane są na rodzinę w zależności od liczby jej członków, dla rodzin w skład których wchodzą 3-5 osób przewidziany jest zwrot kosztów do 500 euro, dla rodzin 2-osobowych do 300 euro, dla jednej osoby 150 euro.

Vouchery są do wykorzystania wyłącznie na urlop na terenie Włoch w hotelu, na campingu, bed&breakfast, czy w ośrodku turystycznym w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2020.

Trudno przewidzieć ile osób będzie w stanie skorzystać z tego pakietu i wyjechać na wakacje w tym roku. Hotelarze pozostają sceptyczni. Aby zachęcić urlopowiczów niektórzy przygotowują duże zniżki, albo formuły typu 3×2 (płatne 3 noclegi za 2), i inne rozwiązania…
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *