5 najlepszych seriali młodzieżowych nie tylko dla młodzieży

Seriale młodzieżowe wbrew pozorom są chętnie oglądane również przez dorosłych widzów. Dziś przedstawimy 5 najlepszych seriali młodzieżowych, czyli tych najchętniej wybieranych przez widzów. Pod tym względem prym wiodą produkcję platformy Netflix.

13 powodów – serial podejmujący trudny temat samobójstwa wśród nastolatków

Bardzo dużą popularnością cieszy się serial 13 powodów, którego bohaterem jest Clay Jensen, który przychodząc ze szkoły znajduje pod drzwiami paczkę zawierającą taśmy magnetofonowe nagrane przez jego szkolną miłość Hannah Baker, która odebrała sobie życie. Jak można się domyślić na taśmach znajduje się owych 13 powodów, dlaczego dziewczyna odebrała sobie życie. Choć temat jest ciężki, to jednak serial zyskał spore grono odbiorców, gdyż mówi o realnym problemie i o tym, jak dla osoby o wątłej konstrukcji psychicznej z pozoru błahe sprawy mogą przyczynić się do postępującej depresji, a w konsekwencji odebrania sobie życia. Serial oparty jest na bestsellerowej powieści Jay’a Ashera.

Riverdale – typowy serial dla nastolatków z kryminalnym wątkiem w tle

Kolejnym bardzo popularnym serialem młodzieżowym jest Riverdale. Opowiada on o młodzieży licealnej, która ma typowe dla swojego wieku rozterki. Są i trudne relacje z rodzicami, zakazana miłość czy niespodziewana ciąża. Riverdale to małe miasteczko, w którym dochodzi do morderstwa jednego z uczniów szkoły, bogatego nastolatka. Grupa jego przyjaciół próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa. Serial doczekał się jak do tej pory 4 sezonów.

Pamiętniki wampirów – popularny serial na bazie popularności filmu „Zmierzch”

Saga o wampirach na podstawie powieści Stefanii Meyer cieszyła się dużą popularnością, dlatego twórcy „Pamiętniku wampirów” postanowili podchwycić temat. To serial, który opowiada o młodej dziewczynie Elenie Gilbert, która została sierotą. W nowym roku szkolnym w jej szkole pojawia się tajemniczy Stefan, któremu od razu wpada ona w oko. Ona jednak początkowo nie podziela jego uczuć. Potem, jak można się domyślić musi chronić ją przed złymi wampirami, a zwłaszcza swoim bratem Damonem. Toczy się walka o duszę dziewczyny, a także mieszkańców jej rodzinnego miasteczka.

Stranger Things – zaginięcie chłopca rozpoczyna serię tajemniczych zdarzeń

Kolejnym serialem dla młodzieży wartym uwagi jest Stranger Things. Fabuła rozpoczyna się od zniknięcia 12-letniego chłopca Willa. Jego zniknięcie rozpoczyna serię tajemniczych zdarzeń, których udziałem są siły nadprzyrodzone. Przyjaciele Willa próbują rozwikłać zagadkę jego zniknięcia. Serial doczekał się jak do tej pory 3 sezonów.

Sex Education – czyli edukacja seksualna w liceum

Bohaterem serialu Sex Education jest Otis, syn dwojga seksuologów. Chłopach przez dziurę w podłodze przysłuchuje się sesjom terapeutycznym prowadzonym przez jego matkę. Nadmiar informacji dotyczących życia seksualnego innych, a także rozpad małżeństwa rodziców powoduje, że sam zmaga się ze swoją seksualnością. Chłopak zaprzyjaźnia się z Meave, która zmienia jego spojrzenie na seks. Serial jest pełen humoru, mimo wątków dramatu i do tej pory doczekał się dwóch sezonów, które można zobaczyć na Netflixie.

Napisano przy współpracy serialowegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *