Szkoła włoska we wrześniu

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o tym jak będzie wyglądać powrót do szkoły we wrześniu. Na chwilę obecną nie ma jeszcze konkretnych zarządzeń dotyczących wyżej wymienionego tematu.

Bardzo ważne będzie utrzymywanie odległości minimum jednego metra, a w sali gimnastycznej nawet dwóch metrów. Najlepiej byłoby gdyby zajęcia wf odbywały się na świeżym powietrzu.

Dzieci będą chodzić do szkoły na zmiany. Klasy zostaną podzielone na mniejsze grupy. Prawdopodobnie w jednym pomieszczeniu będzie mogło przebywać około ośmiu uczniów. Zajęcia będą odbywać się zarówno w budynku szkolnym oraz (tak jak w obecnej chwili) w domu online.

Do szkoły dziecko nie będzie mogło iść z objawami zaziębienia lub z kaszlem. Temperatura nie będzie mierzona przed wejściem do szkoły. Dzieci powyżej 6 roku życia będą nosić maski ochronne, które będą zdejmowane podczas jedzenia, przepytywania podczas lekcji lub zajęć wf.

Na korytarzach będą wyznaczone przestrzenie, po których będzie można chodzić zachowując odpowiedni dystans pomiędzy uczniami.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 8 = 14