Włoski świat biznesu i finansów coraz bardziej ukierunkowany na rynki Europy środkowo-wschodniej

Włochy z ogromnym zainteresowaniem i nadzieją patrzą na rynki gospodarcze Europy środkowo-wschodniej. To kraje, które dziś należą do tzw. rejonu strategicznego, dlatego włoscy przemysłowcy i inwestorzy są przekonani, że dzięki wzajemnym kontaktom i wymianom można myśleć o stosunkowo szybkim wyjściu z kryzysu.

Coraz częściej organizowane są eventy, które mają na celu lepiej poznać wzajemne realia gospodarcze, obalić ewentualne bariery biurokratyczne i zawrzeć owocną współpracę. Jednym z takich propozycji było spotkanie Trieste Eastern Europe Investments Forum, które odbyło się we wtorek 9 czerwca w Trieście (czwarta edycja, tym razem online). Forum Inwestycji Europy Wschodniej w Trieście” było promowane przez Federację Banków Ubezpieczeń i Finansów oraz MIB z Triestu. Głównym tematem dyskusji był kryzys sanitarny i ekonomiczny.

Większa integracja w Europie, reformy, zrównoważony rozwój i innowacje – to niezbędne warunki do przezwyciężenia kryzysu -podkreślali uczestnicy spotkania. A włoski świat biznesu i finansów może wnieść ogromny wkład w te procesy, które jednak będą wymagały odpowiednio dużych inwestycji.

Kolejną inicjatywą tego typu, organizowaną na północy Włoch, jest webinar przygotowany przez Confindustria Udine (Stowarzyszenie Przemysłowców z Udine), który planowany jest na czwartek 11 czerwca o godz. 15.00. Tym razem głównym tematem będą możliwości rozwoju biznesu na rynkach południowo-wschodniej Europy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *