Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, nazywana również mikropeelingiem, cieszy się ogromną popularnością wśród zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Polega on na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka. Zabieg wykonuje się przy zastosowaniu strumienia mikrokryształków glinu lub korundu, głowic diamentowych lub też tlenu oraz soli fizjologicznej. Mikrodermabrazja pozwala nie tylko skuteczne zredukować niedoskonałości skóry, ale również przywrócić jej utracony blask.

Mikrodermabrazja – kto powinien szczególnie zainteresować się tym zabiegiem?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem dedykowanym osobom, które borykają się z problemami skórnymi w postaci:

  • trądziku
  • zaskórników
  • rozszerzonych porów skórnych
  • przebarwień
  • zmarszczek
  • rozstępów
  • cellulitu.

Osoby z cerą pozbawioną blasku oraz pierwszymi oznakami starzenia także powinny zdecydować się na ten zabieg. Warto podkreślić fakt, że mikrodermabrazja może być zastosowana nie tylko w obrębie twarzy, ale także na skórze szyi, dekoltu czy też pleców. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów w odstępach czasowych wynoszących od 2 do 4 tygodni.

Mikrodermabrazja – kilka słów na temat zabiegu

Wykonanie mikrodermabrazji poprzedza oczyszczenie skóry twarzy z makijażu, sebum oraz innych obecnych na niej zanieczyszczeń. Zabieg przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego urządzenia, wyposażonego w diamentowe głowice ścierne lub dyszę wyrzucającą mikroskopijne kryształki korundu. Zarówno złuszczony naskórek, jak i zużyte mikrokryształki są odsysane w trakcie zabiegu do pojemnika znajdującego się we wspomnianym urządzeniu. Po zakończeniu mikrodermabrazji kosmetyczka może nałożyć łagodzącą maskę dobraną odpowiednio do potrzeb skóry.

Mikrodermabrazja – kilka słów o rodzajach zabiegu

W zależności od problemów oraz potrzeb naszej skóry kosmetyczka może zdecydować się na dobór jednego z poniższych rodzajów mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa jest uważana za stosunkowo delikatną i niepowodującą podrażnień odmianę zabiegu. Jest ona oparta na zastosowaniu głowicy diamentowej o odpowiedniej grubości ziaren. Najdrobniejsze z nich przeznaczone są złuszczania naskórka z okolic oczu oraz nosa. Te nieco większe do pozostałych obszarów twarzy. Natomiast ziaren o średnim rozmiarze używa się do oczyszczania skóry szyi oraz dekoltu. Największe ziarna przeznaczone są do złuszczania naskórka np. z pleców. Mikrodermabrazja diamentowa dedykowana jest osobom ze skórą podatną na podrażnienia oraz tendencją do alergii.
  • mikrodermabrazja korundowa jest zabiegiem silniejszym niż mikropeeling diamentowy. Kryształki korundu lub glinu złuszczają zrogowaciały naskórek intensywniej dlatego też jest ona stosowana do usuwania zmarszczek, wągrów, zaskórników, przebarwień oraz blizn potrądzikowych. 
  • oxybrazja jest najdelikatniejszą formą mikrodermabrazji. Wykonuje się ją przy zastosowaniu tlenu i soli fizjologicznej. Oxybrazja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemami w postaci stanów zapalnych skóry oraz nadmiernym łojotokiem. 
Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *