Vinci (Florencja): Trwają dochodzenia w sprawie polskiego opiekuna znęcającego się nad podopiecznym

4 sierpnia 2020: Prokuratura z Florencji wszczęła dochodzenie pod zarzutem przemocy i aktów złośliwości opiekuna w stosunku do mężczyzny (podopieczny powyżej 90 lat), którym opiekował się od 10 lat.

Policja została poinformowana anonimowym listem od osób mieszkających w sąsiedztwie, którzy od dłuższego czasu podejrzewali złe traktowanie. Z domu często dochodziły krzyki i hałas. W mieszkaniu następnie została umieszczona ukryta kamera, która potwierdziła opinię sąsiadów. Z filmowanych scen wynika, że telewizor był często włączony z dużą głośnością przez wiele godzin, ponad to staruszek był pozostawiany często bez jedzenia oraz obrzucany bluźnierstwami.

Ponadto personel ASL, który zapewnia opiekę domową pacjentom niepełnosprawnym przez dwa lata nie miał dostępu do domu by móc wymienić  cewnik. Z dochodzeń wynika również, że ​​nawet krewni mieli trudności z odwiedzeniem starszej osoby, którą opiekował się Polak.

W obecnej chwili , wobec tak poważnych zarzutów, sędzia zadecydował zakaz zbliżania się mężczyzny do byłego podopiecznego.

Korespondencja: Aneta Malinowska,  autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *