Włochy: stopniowy wzrost zakażeń powracających turystów. Ale to jeszcze nie druga fala Covid

We Włoszech rośnie zaniepokojenie wzrostem zakażeń, szczególnie wśród młodych ludzi. Pojawiają się nowe ogniska Covid rozsiane po całym kraju.

Lokalne władze niektórych regionów, m.in w Lombardii, czy Umbrii wznawiają kontrole w celu zidentyfikowania podejrzanych symptomów oraz przeprowadzają testy na Covid w stosunku do osób, które przyjeżdżają do Włoch głównie z Hiszpanii, Grecji, Malty i Chorwacji. Zgodne z krajowymi wytycznymi włoskiego Ministerstwa Zdrowia takie środki bezpieczeństwa są skierowane do osób przekraczających włoskie granice a przybywających z krajów o wysokiej liczbie infekcji w chwili obecnej. Rząd namawia aby lokalne służby zdrowia w poszczególnych regionach Włoch zobowiązały się do przeprowadzenia testów osobom powracającym z zagranicy, z zapewnieniem przekazania rezultatów w ciągu 48 godzin od powrotu osób z podróży.

Wzmożone kontrole można już zauważyć szczególnie na lotniskach i dworcach tak kolejowych jak i autokarowych, jednak największe zaniepokojenie wzbudzają turyści przemieszczający się własnymi samochodami.

Do tej pory nie było potrzeby ograniczania wjazdów osób przyjeżdżających lub powracających z Hiszpanii, Grecji, Malty i Chorwacji, jednak w ostatnich dniach zanotowano coraz więcej zakażeń wśród przybywających stamtąd turystów. Rejestruje się również kolejne przypadki u osób powracających m.in z Rumunii, Turcji, Egiptu… Ponadto Kolumbia została dodana do listy krajów, dla których wjazd i tranzyt są zabronione.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *