Zmiany w polskim rządzie – nowy minister spraw zagranicznych oraz minister zdrowia

W czwartek premier Morawiecki poinformował, że nowym polskim szefem dyplomacji będzie dotychczasowy szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, były wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Zastąpi on na tym stanowisku Jacka Czaputowicza, który podał się dymisji.


Zbigniew Rau w latach 2015-2019 sprawował funkcję wojewody łódzkiego. Po ostatnich wyborach parlamentarnych został posłem i został powołany na szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych. Był również senatorem VI kadencji. Prawnik i nauczyciel akademicki.


Nowym ministrem zdrowia został mianowany Adam Niedzielski, obecny szef NFZ. Przejmie stanowisko od Łukasza Szumowskiego.


Morawiecki powiedział, że Łukasz Szumowski bardzo dobrze przygotował resort na drugą falę koronawirusa, ale jego rozwiązania… będzie wdrażał jego następca. Niedzielski przez wiele lat pracował w administracji publicznej, w resorcie finansów, NIK-u, ZUS-i, a od 2 lat pełni funkcję szefa
NFZ.


„To osoba, której bardzo potrzebujemy, dlatego, że służba zdrowia w nadchodzących miesiącach, kwartałach będzie w tym lepszym stanie przetrwać drugą falę koronawirusa, im bardziej będziemy zmodernizowani” – dodał szef polskiego rządu.


Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Będzie pierwszym od kilkunastu lat ministrem zdrowia, który nie jest lekarzem, a menedżerem.


Czy za tymi zmianami na stanowiskach ministerialnych pójdą następne? Będziemy oczywiście informować.

Korespondencja: Ewa Trzcińska, dziennikarka, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *