Koronawirus. Gdzie zrobić testy po powrocie z rejonów szczególnie ryzykownych?

Po powrocie z wakacji, szczególnie z krajów i regionów gdzie ryzyko zakażenia koronawirusem jest bardzo wysokie, zgodnie z obowiązującymi zasadami należy przeprowadzić testy na Covid-19.

Poszczególne jednostki zdrowia publicznego ASL we wszystkich regionach Włoch wyznaczyły specjalne zasady i protokoły działań oraz punkty przeprowadzenia testów. Poniżej główne punkty badań przeznaczone dla turystów:

Powroty z Sardynii

Region Lacjum przygotował 20 punktów drive-in w Rzymie, oraz przy porcie Civitavecchia i na lotniskach Fiumicino i Ciampino. Wyniki badań można otrzymać w ciągu zaledwie 30 minut. W Lombardii testy można przeprowadzić na lotniskach Malpensa i Linate. Ponadto, w Emilii Romanii na lotnisku w Bolonii. W Neapolu w szpitalu Ospedale Cotugno, a w Turynie w szpitalu Ospedale Amedeo di Savoia. W Genui aktualnie testy nie są obowiązkowe dla turystów powracających z Sardynii.

Powroty z Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i Malty

Osoby, które przebywały w okresie ostatnich 14 dni przed przekroczeniem włoskiej granicy w krajach: Chorwacja, Hiszpania, Grecja, Malta muszą przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku badania w przeciągu 48 godzin po powrocie do Włoch. W oczekiwaniu na wyniki testu osoby te muszą przebywać w domu odizolowane od innych. Kto przekroczy granicę na lotnisku może zrobić taki test na miejscu.

Ponadto, 14 dniowa kwarantanna obowiązuje osoby, które powróciły z Bułgarii i Rumunii.

Przyjazd z krajów spoza UE jest dozwolony tylko w przypadku udowodnionych i koniecznych spraw zawodowych, z powodów zdrowotnych, lub z udowodnionych powodów związanych z nauką, oraz powrót do własnego domu.

Żródło: rainews.it

Szczegółowe informacje o aktualnych ograniczeniach przy przekraczaniu granicy włoskiej na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 − = 32