W Wenecji trwa 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Słynny na całym świecie Międzynarodowy Festiwal Filmowy organizowany przez Biennale di Venezia odbywa się w dniach od 2 do 12 września 2020 r. To pierwsze tak ważne i wielkie wydarzenie w okresie epidemii.

Organizatorzy zapewniają bardzo surowe zasady bezpieczeństwa, tak aby dać wyraźny sygnał „powrotu do życia” światowego kina. Dyrektor festiwalu Alberto Barbera podkreślił, że czuł się zobowiązany aby zorganizować festiwal na miejscu z fizyczną obecnością uczestników, i nigdy nie zaakceptowałby organizacji festiwalu online. „Po tak wielu miesiącach zamknięcia, musimy mieć odwagę otworzyć sale kinowe i zacząć znowu produkować filmy, dystrybuować dobre produkcje, przekonać publiczność że najwyższa pora aby wyjść z domów i odwiedzić sale filmowe. Wystarczy robić to ostrożnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa” – dodał Alberto Barbera.

Projekcje filmów podzielone są m.in na sekcje: Venezia 77 (filmy długometrażowe), Fuori Concorso (autorskie filmy dokumentalne i fabularne), Orizzonti (filmy reprezentujące nowe trendy), Biennale College – Cinema (eksperymentalne filmy długometrażowe z całego świata).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *