Na czym polega separacja rzęs

Separacja rzęs to czynność, którą stylistki bardzo często wykonują w ramach przedłużania rzęs. Potrafi ona wywołać wiele niedopowiedzeń i wydawać się skomplikowana. Jest jednak czynnością, którą powinno się znać zajmując się stylizacją rzęs. Dlatego jeżeli przedłuża się rzęsy, separacja powinna być częścią tego zabiegu. Na czym polega separacja rzęs? Co dzięki temu zyskujemy? Jak idealnie rozdzielać rzęsy? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Co zyskujemy dzięki separacji rzęs?

Każda stylistka rzęs powinna być zaznajomiona bardzo dobrze z tematem separacji rzęs. Jeżeli separacja zostanie wykonana w sposób poprawny, możliwe będzie uniknięcie sklejek, a także poprawna aplikacja, możliwa dzięki temu, iż dokładnie widać miejsce, do którego należy przykleić syntetyczną rzęsę. Oprócz tego separacja rzęs umożliwia zachowanie odpowiedniego odstępu od powieki.Warto umiejętnie i sprawnie przeprowadzać separację rzęs, ponieważ dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu zabiegu. Im szybciej skończy się zabieg, tym klientka wyjdzie bardziej zadowolona. Do separacji należy posiadać dobrze dobraną pęsetę. Sprawdzi się zarówno prosta jak i delikatnie zakrzywiona.  

Jak separować rzęsy?

Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób separować rzęsy. Przede wszystkim należy odpowiednio ułożyć dłoń na pęsecie – musi to być komfortowe i nie powodować problemów z kontrolowaniem pęsety. Co ważne – nie należy zaciskać dłoni w pięść. Wtedy dla klientki separacja rzęs będzie bardzo nieprzyjemna, ponieważ będziesz przesuwać po czole klientki kostkami zamkniętych palców. Jak zatem trzymać pęsetę? Najlepiej ułożyć ją pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym w taki sposób, aby reszta palców układała się jeden za drugim.Ponadto, warto odpowiednio ustabilizować rękę opierając ją delikatnie o czoło klientki, aby zapobiec skurczom mięśni przedramion. Kiedy już wiemy, jak ułożyć dłoń na pęsecie, należy wiedzieć, jak prawidłowo oddzielić daną rzęsę od reszty. Przede wszystkim powinno się to robić jak najbliżej brzegu powieki. Postępując w ten sposób można uniknąć kłopotów z małymi, dopiero co rosnącymi rzęsami.  

Czego używać do podklejania rzęs?

Jeżeli chodzi o podklejanie rzęs, to najpopularniejsze są płatki kolagenowe, hydrożelowe bądź żelowe. Ich zaletą jest fakt, iż są bardzo wygodne dla klientek – są bardzo delikatne i prawie ich nie czuć. Ich wadą może być powiększanie się krawędzi, podczas gdy są umieszczone za blisko oka bądź gdy klientka łzawi. Minusem może być także ich dość wysoka cena oraz to, że u niektórych osób mogą powodować alergie, jednakże nie jest to częstym zjawiskiem.Tańszym rozwiązaniem do podklejania rzęs są taśmy papierowe, perforowane bądź silikonowe. Opcja ta nie jest jednak polecana, z tego względu, iż taśmy te są bardzo ostre na brzegach i mogą spowodować podrażnienie oka, a nawet uszkodzenie rogówki. Ponadto ich usuwanie jest bardzo nieprzyjemne dla klientek. Warto wybierać rozwiązania, dzięki którym każda klientka wyjdzie z salonu zadowolona..

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.comDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *