Rzym: W Niedzielnych Spotkaniach Polonijnych o Akcji Pomocy Sanitarnej i Kole Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich

W miniony weekend prowadzący Niedzielne Spotkania Polonijne przeprowadzili rozmowę z Mł.chor.rez. Waldemar Zientarą i szer.rez. mg.Dariusz Kałamajskim. Przedstawiciele 12 Pułku Ułanów Podolskich zorganizowali wspaniałą akcję – pomoc polskim szkołom, ludotekom jak również po części Szpitalowi Pediatrycznemu „Dzieciątka Jezus w Rzymie. Jak powstał pomysł tej akcji i skąd napłyneły środki obaj Panowie opowiedzieli podczas transmisji na żywo – Pani Bożenie Krasoń.

Pomysł wspólnej Akcji Pomocy Sanitarnej dla Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie zrodził się w kwietniu bieżacego roku, podczas jeszcze mocno panującej na terenie Republiki Włoskiej pandemii Covid-19. Pomysłodawcami byli członkowie OSP GRS SWPB oraz członkowie 12 PUP w Rzymie. Swoją pomoc w uzyskaniu środków zaoferowała również Ambasada Włoch w Warszawie na czele z Ambasadorem Aldo Amati. Wszystkie przyznane materiały zabezpieczające przed Covid-19, wydane zostały z zasobów Ministra Zdrowia za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych w Warszawie z magazynu HUB w Lublińcu.

Środki zostały przekazane na polecenie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pana Janusza Cieszyńskiego dla członków Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie. Wnioskiem o przyznanie oraz częścią logistyczną w tym transportem zajęła się OSP GRS SWPB. Przyznany asortyment to między innymi: płyny dezynfekcyjne, rękawice, maseczki oraz kombinezony ochronne.

Ze względu na dużą ilość przyznanej pomocy, materiały zostaną rozdysponowane przede wszystkim dla „Małych Ułanów Podolskich”, członków Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie, ale także dla dzieci z polskich placówek oświatowych takich jak szkoły i ludoteki polskie we Włoszech oraz Szpitala Pediatrycznego „Dzieciątka Jezus” w Rzymie.

Foto: mł.chor.rez. Waldemar Zientara szer.rez.mgr Dariusz Kałamajski, Przedstawiciel Koła Żołnierzy 12 Pułku Instruktor i Logistyk Koła Żołnierzy Ułanów Podolskich w Szczecinie 12 Pułku Ułanów Podolskich na terenie Republiki Włoskiej oraz w Rzymie Republiki San Marino

Dziękujemy za wspaniale zorganizowaną akcję za Wasz wkład w rozpowszechnianie historii każdego z nas.

Dziękuję za udział w wywiadzie. Niedzielne Spotkania Polonijne.
One thought on “Rzym: W Niedzielnych Spotkaniach Polonijnych o Akcji Pomocy Sanitarnej i Kole Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

39 − 34 =