Polska szkoła w Bolonii zaprasza na nowy rok szkolny 2020/2021

SZKOŁA POLSKA im. 2. Korpusu Polskiego przy Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie z siedzibą w Bolonii

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice, długo wyczekiwane wakacje mięły, zostały piękne wspomnienia ładując w nas nowe pokłady energii i siły do nauki i pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

19 i 20 września rozpoczęliśmy lekcje w Szkole Polskiej w Bolonii, przyłączając się do akcji narodowego czytania, które rozpoczęło się na początku miesiąca. Czytaliśmy fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają swą przygodę z nauką, życzymy, aby czas spędzony w szkole był efektywny, pracowity oraz by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, która będzie umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów. Przede wszystkim pragniemy, aby płynął w atmosferze radości, uśmiechu, przyjaźni, optymizmu dobrych relacji i wiary w siebie, bo to wszystko jest prawdziwym bogactwem człowieka.

Rodzicom życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnieć dzieci. Nasza szkoła będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym, opartym na dobrej współpracy z nauczycielami i opiekunami. Wszystkim nauczycielom z grona pedagogicznego gratulujemy objęcia nowych stanowisk i życzymy spełniania się w swoich nowych funkcjach oraz realizacji powziętych celów zamierzeń, dających satysfakcję zawodową i osobistą, aż także akceptacji, przychylności społeczności szkolnej i lokalnej.

Nadesłała (tekst i zdjęcia): Kierownik szkoły Iwona Stachera
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *