Para prezydencka we Włoszech – program wizyty

Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Duda przybyli we wtorek 22 września do Włoch.

Podczas pierwszej wizyty zagranicznej w nowej kadencji Prezydent Duda spotka się z głównymi przedstawicielami polityki Włoch oraz zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. Program 3-dniowej wizyty jest bardzo napięty.

W środę rano 23 września planowana jest wizyta Prezydenta Dudy w Instytucie Spallanzani w Rzymie, gdzie spotka się z Dyrektor Generalną Instytutu Martą Brancą. Podczas wizyty zostanie podpisane porozumienie pomiędzy Instytutem Spallanzani a Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego –  Państwowym Zakładem Higieny.

W południe Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.

O godzinie 15.00 planowane jest spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Przewodniczącą Senatu Republiki Włoskiej Marią Elisabettą Alberti Casellati w Palazzo Chigi, a następnie, o 15.30 odbędą się rozmowy Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Włoch Giuseppe Conte.

Późnym popołudniem Prezydent RP uda się do siedziby Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa (IFAD).

W czwartek 24 września po godzinie 11 odbędzie się uroczystość odsłonięcia popiersia Gen. Władysława Andersa w siedzibie Ambasady RP w Rzymie. A następnie Para Prezydencka uda się do Montecassino, aby wziąć udział uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym pod Monte Cassino. Goście zwiedzą cmentarz i Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz złożą wieńce pod pomnikiem. Planowane jest także spotkanie Pary Prezydenckiej z młodzieżą polskich szkół we Włoszech.

W piątek 25 września Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką uda się so Watykanu. O godz. 10.30 w Bibliotece Papieskiej odbędzie się audiencja prywatna Prezydenta RP Andrzeja Dudy u Papieża Franciszka.

Około godz. 11.30 odbędzie się spotkanie Prezydenta RP z Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej Kardynałem Pietro Parolinem, a po godz. 13.15 Para Prezydencka uda się do Bazyliki Św. Piotra na Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie Prezydent Duda z Małżonką złożą wizytę we Wspólnocie Sant’Egidio.

Źródło: prezydent.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

77 + = 78