Wizyta Marszałka Senatu RP wraz z delegacją w Rzymie

W dniach 10-12 października br. Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki wraz z delegacją będzie przebywał z wizytą w Rzymie.

W sobotę i niedzielę delegacja Senatu weźmie udział w dwudniowym XXV Jubileuszowym Zjeździe Związku Polaków we Włoszech oraz spotka się z przedstawicielami Polonii.  Ponadto w sobotę Marszałek i towarzyszący mu senatorowie oddadzą hołd Stanisławowi Augustowi Morawskiemu – współzałożycielowi Związku Polaków we Włoszech i nestorowi włoskiej Polonii, który jest pochowany na rzymskim cmentarzu Prima Porta.

W poniedziałek Marszałek wraz z delegacją spotka się z Przewodniczącą Senatu Republiki Włoskiej Marią Elisabettą Alberti Casellati. Rozmowy dotyczyć będą współpracy międzyparlamentarnej i relacji dwustronnych. Przewidywane jest też omówienie tematów związanych z wyzwaniami, stojącymi przed Unią Europejską. Poruszone zostaną m.in. kwestie walki z pandemią koronawirusa i jej skutkami oraz sprawy związane z planem działań w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W poniedziałek przed południem Marszałek i senatorowie oddadzą hołd świętemu Janowi Pawłowi II przy jego grobie w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu towarzyszyć będą: Wicemarszałek Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, Przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu RP Kazimierz Michał Ujazdowski, Zastępca Przewodniczącego tej komisji Wojciech Ziemniak oraz Senator RP Marek Martynowski.

Żródło: Centrum Informacyjne Senatu
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 7 = 2