Bolonia: Dzień Polski zatytułowany „Od nadziei do dialogu”

17 października w Bolonii odbędzie się Dzień Polski zatytułowany „Od nadziei do dialogu„, „Dalla speranza al dialogo”, który otworzy Msza Święta celebrowana na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bolonii  przez J.E. Kardynała Matteo M. Zuppi, Arcybiskupa Bolonii. Po liturgii odbędzie się spotkanie Polaków i Polonii z ks. Kardynałem połączone z wykładem prof. Marco Patricelliego na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Z kolei po południu odbędzie się inauguracja wystawy „Jan Paweł II – Papież dialogu”, która będzie prezentowana w Bazylice San Petronio oraz wystawy „Armia Andersa. Szlak Nadziei”, którą będzie można oglądać w Kurii Arcybiskupiej.

Wieczorem w Centro San Domenico odbędzie się spotkanie z poezją Karola Wojtyły. Poezję zaprezentuje prof. Andrea Ceccherelli, wykładowca polonistyki na Uniwersytecie Bolońskim, przeczyta i skomentuje Gianfranco Lauretano – poeta i krytyk literacki.

Wydarzenie jest organizowane przez Konsulat RP w Mediolanie, Kurię Arcybiskupią w Bolonii, Stowarzyszenie Rodzin Polskich Kombatantów we Włoszech i Stowarzyszenie Polonia z Ceseny.
2 thoughts on “Bolonia: Dzień Polski zatytułowany „Od nadziei do dialogu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 2 =