Leonesse – Polskie Lwice z Mediolanu na Forum ELLEActive 2020

Beata Brożek, general manager z Laboratoires Mayoly Spindler, członkini sieci Polskich Lwic z Mediolanu (Leonesse – Polish Women Network in Milan), była jedną z mentorek w piątej edycji programu ELLEActive – Forum zadedykowane działalności zawodowej kobiet.

Beata Brożek

7 listopada 2020 w ramach programu odbyły się spotkania, warsztaty szkoleniowe i coachingi online, których tematem były nowe wyzwania i możliwości biznesowe dla kobiet w dobie kryzysu.

Akcja ElleActive była wspierana przez Women@Tech, do ktorej należy Beata Brożek. Inicjatywę promują m.in przedstawiciele włoskich instytucji publicznych, takich jak Ministerstwo ds. Równouprawnienia i Rodziny i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

W tegorocznej sesji Forum ElleActive 2020 wzięła udział również kolejna członkini Polskich Lwic z Mediolanu, Justyna Bartosiewicz, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz Izby Adwokackiej w Mediolanie, która tak oto zrelacjonowała wydarzenie:

„Tematem przewodnim sobotniej edycji Elle Active 2020 była kobieta w biznesie. Spotkanie było adresowane przede wszystkim do kobiet, choć brali w nim udział również panowie. Wśród prelegentów były zarówno Włoszki, jak i cudzoziemki pracujące we Włoszech, które pełnią wysokie funkcje w międzynarodowych korporacjach czy odnoszą sukcesy w szeroko pojętym świecie kultury.
Uczestnicy paneli dyskusyjnych podkreślali potrzebę wsparcia aktywizacji zawodowej kobiet. Według statystyk Włochy mają wciąż jeden z najniższych w Europie odsetek kobiet czynnych zawodowo.
Mówiono nie tylko o ogromnym potencjale kobiet, ale również o potrzebie wzajemnego wsparcia w przełamywaniu barier i stereotypów, które, jak wielokrotnie zaznaczono, często powielają niestety same panie.
Z oczywistych powodów wiele dyskusji koncentrowało się wokół pracy w czasach pandemii oraz szerokich możliwości, jakie stwarza dla kobiet np. obecność w internecie czy praca w trybie smart. W trakcie spotkania przeprowadzano na bieżąco ankiety, z których wynikało m.in., że panie zdecydowanie preferują pracę w systemie zdalnym, co umożliwia im łączenie życia zawodowego z prywatnym.
Spotkanie było dla mnie ciekawe, ponieważ sama od kilku lat jestem aktywna zawodowo we Włoszech i zawsze interesuje mnie możliwość spojrzenia na pewne aspekty życia zawodowego z perspektywy innych kobiet, a także czerpanie z ich doświadczeń. Przyznaje, że o wielu tematach poruszonych podczas Elle Active 2020, rozmawiam z koleżankami podczas naszych spotkań w ramach networkingowej grupy Leonesse Polish Women Network in Milan. Grupę tworzą fantastycznie Polki, przedstawicielki różnych branż i zawodów, które poprzez swoją pracę we Włoszech udowadniają, że pomimo wielu przeciwności jesteśmy w stanie odnosić sukcesy oraz dodatkowo ubogacać społeczeństwo, w którym funkcjonujemy.”

Na zdjęciu część grupy Polskich Lwic z Mediolanu – Leonesse – Polish Women Network in Milan. Trzecia z prawej: Justyna Bartosiewicz. Druga z prawej: Beata Brożek.

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *