Polskie Lwice w Mediolanie, czyli Leonesse – Polish Women Network in Milan

Siamo così… è difficile spiegare” (Takie jesteśmy… trudno wytłumaczyć) – słowa piosenki Fiorelli Manoia stały się inspiracją niezwykłego wieczoru w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie, podczas którego po raz pierwszy zaprezentowały się publicznie polskie Lwice, czyli Leonesse – Polish Women Network in Milan.

Spotkanie zatytułowane ” L’atraversamento dei confini come forma di vita” wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród polsko-włoskich gości i zostało przyjęte nadzwyczaj ciepło i entuzjastycznie.

Panel zatytułowany „L’atraversamento dei confini come forma di vita” poprowadziła Ewa Trzcińska, a swoimi doświadczeniami i refleksjami podzieliły się Beata Brożek, Urszula Świerczyńska, Kamila  Niekraszewicz, Justyna Bartosiewicz, Grażyna Ścisłowska i Joanna Grunt.

Prowadzone w języku włoskim spotkanie miało na celu zaprezentowanie nieformalnej grupy Polek, które poprzez swoją pracę w wielu dziedzinach biznesu i działalność kulturalną, artystyczną, oraz społeczną przekazują dodatkowe wartości w realiach Mediolanu i całych Włoch. Poprzez odmienną kulturę, spojrzenie na świat z innej perspektywy, różnorodne doświadczenia w życiu codziennym i pracy zawodowej, stanowią niezwykle cenną w nowoczesnym świecie „wartość dodaną”, są istotnym partnerem dla lokalnych firm i działalności mieszkańców, wplatając modus operandi poza panującymi we Włoszech schematami.

Wieczór umilił gościom występ muzyczny: Joanny Klisowskiej (sopran) i Gregorio Artunghi (gitara).

Prezentację obrazów i tkanin artystycznych przygotowała Lidia Nawrocka.

W imieniu Lwic, gorące podziękowania kierujemy do Pani Konsul Generalnej Adrianny Siennickiej i całego personelu Konsulatu w Mediolanie za serdeczną gościnę i pomoc w organizacji eventu.

Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Prezes Izabeli Byzdrze z Polsko Włoskiej Izby Gospodarczej z siedzibą w Lublinie za sponsoring przepysznego poczęstunku.

Poniżej przedstawiamy obszerne fragmenty tego niezwykłego dla nas spotkania z publicznością w Konsulacie, wierząc że będzie inspiracją do wspólnych refleksji i działań dla wszystkich Polaków mieszkających we Włoszech…

Poznajcie pozostałe Lwice…

Emocjonujące przygotowania do wieczoru:

Korespondencja z Mediolanu: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *