Konferencja „Doing business together – cooperation of Polish and Italian entrepreneurs” w Lublinie

Reaktywowana w 2018 roku Polsko-Włoska Izba Gospodarcza oraz Samorząd Województwa Lubelskiego w dniu 28 listopada zorganizowały w Lubelskim Centrum Konferencyjnym event Doing business together – cooperation of Polish and Italian entrepreneurs.

Wydarzenie było przeznaczone dla firm polskich i włoskich z branży spożywczej, motoryzacyjnej i medycznej oraz dla osób wspierających rozwój przedsiębiorczości. O tym, że Lubelskie może być atrakcyjne dla włoskich inwestorów przekonywał przedstawiciel Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w swoim wystąpieniu zatytułowanym „Możliwości inwestowania w województwie lubelskim”. Lokalni  przedsiębiorcy mogli nawiązać kontakty biznesowe z włoskimi firmami, które rozważają wejście na rynek w regionie Polski Wschodniej oraz współpracę z miejscowymi podmiotami. Udział w konferencji wzięli m.in. włoscy wytwórcy bardzo wysokiej jakości produktów spożywczych, niedostępnych dotychczas w Polsce, którzy byli zainteresowani współpracą z polskimi partnerami czyli hurtownikami, restauratorami i dystrybutorami. Oprócz branży spożywczej w Lublinie byli także  reprezentanci włoskich firm z sektora medycznego i motoryzacyjnego.

 Polsko Włoska konferencja „Doing bussiness together” przyciągnęła spore grono zainteresowanych współpracą przedsiębiorców zarówno włoskich (30 firm) jak i polskich (150 firm). Oprócz części oficjalnej, na której przedstawiono możliwości inwestycyjne Lubelszczyzny bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania B2B, na których przedsiębiorcy wymienili się informacjami biznesowymi  i kontaktami. Jestem pełna nadziei, iż nasza konferencja zakończy się nie tylko miłymi wrażeniami, ale zaowocuje konkretnymi umowami współpracy pomiędzy Włochami i Polską – powiedziała nam Izabela Byzdra, prezes PWIG i dodała z wyraźnym zadowoleniem:

Nie ukrywam, że sukces, jakim okazała się być konferencja „Doing business together” jest dla mnie i dla całej Polsko-Włoskiej Izby Gospodarczej powodem do wielkiej dumy. Dlatego pragnę jeszcze raz podziękować Współorganizatorom z Samorządu Województwa Lubelskiego oraz wszystkim tym, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego historycznego – dla polsko-włoskiej współpracy oraz rozwoju Lubelszczyzny – wydarzenia. Głęboko wierzę, że jest to dopiero początek trwałego i owocnego partnerstwa

Z zainteresowaniem będziemy przygladać się i informować o następnych wydarzeniach organizowanych przez Polsko Włoską Izbę Gospodarczą. Widać wyrażnie, że połączenie wiedzy i doświadczenia przedstawicieli PWIG, z jej szefową Izabelą Byzdrą i otwartość oraz chęć współpracy ze strony władz województwa lubelskiego może przynieść wymierne efekty biznesowe  firmom z tego regionu.

Korespondencja Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *