Znana marka przekazuje włoskim szpitalom żel odkażający do rąk

Znana włoska firma BVLGARI nieodpłatnie przekazała personelowi medycznemu żel do sanityzacji rąk. Dystrybucja tego niezbędnego dzisiaj produktu, została zorganizowana na potrzeby służby zdrowia we Włoszech. Zaopatrzenie do placówek odbyło się za pośrednictwem Ochrony Cywilnej Kraju. Początkowo, darowizna miała być zarezerwowana tylko dla rządów Włoch, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.


Włoska spółka we współpracy z ICR rozpoczęła produkcję żelu odkażającego już podczas pierwszej fali pandemii. BVLGARI nie poprzestała na samej fabrykacji środka do sanityzacji, a prezentowanym w pojemniku nadającym się do recyklingu o pojemności 75 ml.

W jednym z ostanio udzielonych wywiadów, Prezes Zarządu Bvlgari Jean-Christophe Babin, między innymi powiedział: „Bvlgari jest dumna i zaszczycona, mogąc ponownie pomóc służbie zdrowia. „Mądre i odważne” ręce – to nasz skarb narodowy. Pracowici rzemieślnicy zmienili Włochy w kraj uznany za standard doskonałości w rozmaitych dziedzinach twórczości. Nasze doświadczenie, posiadana wiedza i umiejętność
dopasowania działań do aktualnej sytuacji, dziś okazują się bardzo przydatne
”.

Dodam, iż marka Bvlgari jest aktywnie zaangażowana w prowadzeniu działań mających na celu zwalczenie rozprzestrzeniania się COVID-19. Oprócz darowizny w postaci żelu odkażającego, utworzyła Fundację Bvlgari Virus Free Found. Jest to fundusz mający na celu finansowanie badań naukowych do zwalczania wirusa. Środki przeznaczone są dla Uniwersytetu Oksfordzkiego, Uniwersytetu Rockefellera i Szpitala Spallanzani w Rzymie.

Ogólnie mówiąc, słynna firma Bvlgari od zawsze przodowała w działalości humanitarnej. Dla przykładu podam chociażby współpracę z międzynarodową organizacją „Save the Children”. Opierając swoje działania na Konwencji Praw Dziecka, pracuje na całym świecie na rzecz wprowadzenia nadzwyczajnych środków pomocy dzieciom. W równym
stopniu włoska spółka zapewnia pomoc w walce z koronawirusem, poprzez szereg projektów dofinasowujących szpitale we Włoszech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Japonii. We współpracy z Jenner Institute, Bvlgari Virus Free Fund oferuje również dwa stypendia dla studentów. Inicjatywy te mają na celu wspieranie doktorantów i naukowców zatrudnionych w badaniach nad COVID-19. Podobnie jak wspomaganie Bvlgari Clinical Fund, funduszu na rzecz rozwoju i badań klinicznych nowych terapii, leków i szczepionek.


Gwoli informacji dodam, iż Bulgari S.p.a., to spółka założona w 1884 roku, działająca w sektorze produktów luksusowych (biżuteria, zegarki, perfumy, dodatki i hotelarstwo). Nazwa marki jest pisana zazwyczaj jako „BVLGARI” zgodnie z klasycznym alfabetem łacińskim (gdzie v = u). Pochodzi ona od nazwiska rodowego greckiego założyciela firmy, Sotirios Voulgaris, a po włosku: Sotirio Bulgari (1857–1932). Jej właściciel był greckim utalentowanym złotnikiem, pochodzącym z Paramythi, wioski położonej w Epirze. W 1881 roku przybywa do Rzymu i otwiera sklepy ze złotą biżuterią i antykami.


Sklep przy Via Sistina – w 1905 roku zostaje zastąpiony istniejącym do dzisiaj – sklepem przy Via Condotti 10. Obiekt ten staje się „zabytkiem historycznym”, a po pięciu latach, rodzinna firma przemienia się, zaczynając specjalizację w złotnictwie i tworząc dzieła inspirowane szkołą paryską i amerykańską. W późniejszym czasie spółka rozszerza swoją działalność, obejmując sektor perfum, kosmetyków, akcesoriów i okularów, zakładając również sieć hoteli o nazwie Bulgari Hotel & Resorts. Lata 1970-2001: to międzynarodowa ekspansja i dywersyfikacja działalności firmy Bulgari.


Styl włoskiej marki rozpowszechnia się dzięki kształtom ze strukturowanego, symetrycznego i kompaktowego złota oraz dzięki licznym połączeniom z kamieniami szlachetnymi. Wzornictwo staję się delikatniejsze z wykorzystaniem charakterystycznych naturalnych komponentów. Bulgari oddala się od surowych reguł szkoły francuskiej.
Tworzy w ten sposób – jedyny w swoim rodzaju styl, inspirowany grecko-rzymskim klasycyzmem, włoskim renesansem i XIX-wieczną rzymską szkołą złotniczą.

Bulgari posiada 180 punktów sprzedaży na świecie: dochodzi do znacznego rozwoju międzynarodowego, jak i nabywania franczyzy marki. Szwajcarska filia o nazwie Bulgari Haute Horlogerie SA, jest odpowiedzialna za produkcję zegarków Bulgari. Posiada następujące linie: Bulgari-Bulgari, Sotirio-Bulgari, Assioma, Astrale, Serpenti, B.Zero1, Daniel Roth, Rettangolo, Ergon oraz Diagono and Octo.

Sprzedaż produktów Bulgari jest oparta na sieci około 300 sklepów, rozsianych w najbardziej prestiżowych centrach handlowych. Największy na świecie sklep Bulgari znajduje się w Tokio. Zajmuje 940 metrów kwadratowych powierzchni sprzedażowej, łącznie z restauracją i barem.

Przypis od autorki: powyższy artykuł powstał z wykorzystaniem tłumaczenia publikacji Veronichi Eredi dla włoskiego magazynu „Amica”.


Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Biura Tłumaczeń Lionspeech w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych,
doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.
Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *