Made in Italy zawodzi …? Szał na kiczowate buty z Lidla

Niesamowite, ale prawdziwe, zwłaszcza, że włoska moda i włoscy styliści podbili przecież cały świat. A jednak! Dziś w stolicy włoskiej mody, Mediolanie, klienci dosłownie biją się o parę kiczowskich butów z Lidla…  W niektórych miastach kolejki od samego rana. Moda obiegła już Belgię, Finlandię, Francję i Niemcy, teraz tania linia Lidl staje się modna we Włoszech.

Dlaczego buty z Lidla przebijają włoski styl?

 Szczególnie podobają się klientom jaskrawe kolory i lekko kiczowaty styl, ale także wyroby z „edycji limitowanej”: Lidl już zapowiedział, że model buta nie wróci na rynek, co wyzwoliło szał kupowania. Nie tylko buty wzbudziły tak ogromne zainteresowanie, ale i pantofle skarpetki i koszulki, ich cena w Lidlu jest niska np. buty za 12.99, pantofle za 4.99, skarpetki 2.99 i koszulki za 4.99 . Wszystko zostało sprzedane w całych Włoszech w kilka godzin… Na tym jeszcze nie koniec, wykupowane masowo artykuły są następnie odsprzedawane online, a cena np. butów dochodzi nawet do 1000 euro!

I taki był  zamierzony  cel, a strategia sprzedaży była bardzo dobrze opracowana.  Seria Lidl Fan Collection została wypromowana już latem, a dopiero niedawno oddana na rynek. Przy zakupie nie było  limitu ilości artykułów, klient mógł wykupić nawet całą kolekcję . Tymczasem na różnych stronach społecznościowych powstały odpowiednie fanpage , które lansowały produkty Lidla, i jak się okazuje, odniosły wielki sukces… Jest to pewien rodzaj prowokacji, ale producentom przynosi ogromny zysk.

Zaskakujace, że nawet we Włoszech, gdzie do tej pory lansowano modę o bardzo wysokich standardach, dziś świetnie sprzedaje się taka lipa

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 2 =