Spektakl online pt.„Artyści na Szlaku” z okazji 50. rocznicy śmierci Generała Władysława Andersa

30 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl online pt.„Artyści na Szlaku” z okazji 50. rocznicy śmierci Generała Władysława Andersa.

Spektakl będzie nadawany z Domu Polonii – Zamku w Pułtusku i będzie dostępny poprzez www.Krakowski-Teatr-KOMEDIA.pl.

Podajemy link do połączenia streaming. Proszę kliknąć tutaj.

Niniejszy projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jest kierowany przede wszystkim do Polonii i Polaków we Włoszech.

Spektakl, który opowiada o historii Artystów Armii Generała Władysława Andersa będzie wystawiany z okazji 50. rocznicy śmierci tego wybitnego Polaka i będzie tłumaczony na język włoski.

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami. To świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać  w  Londynie.

Reżyseria: Mateusz Dewera
Scenariusz: Mateusz Dewera
Przygotowanie wokalne, muzyka: Dorota Wasilewska
Kostiumy, scenografia: Alicja Margolin-Gałczewska

Obsada:
Adrian Gawlik
Aneta Gierat/Natalia Pietrasz
Joanna Jucha
Jakub Reizer

Redakcja portalu Polacy we Włoszech została patronem medialnym wydarzenia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *