Spektakl online pt.„Artyści na Szlaku” z okazji 50. rocznicy śmierci Generała Władysława Andersa

30 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl online pt.„Artyści na Szlaku” z okazji 50. rocznicy śmierci Generała Władysława Andersa.

Spektakl będzie nadawany z Domu Polonii – Zamku w Pułtusku i będzie dostępny poprzez www.Krakowski-Teatr-KOMEDIA.pl.

Podajemy link do połączenia streaming. Proszę kliknąć tutaj.

Niniejszy projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jest kierowany przede wszystkim do Polonii i Polaków we Włoszech.

Spektakl, który opowiada o historii Artystów Armii Generała Władysława Andersa będzie wystawiany z okazji 50. rocznicy śmierci tego wybitnego Polaka i będzie tłumaczony na język włoski.

Spektakl „Artyści na Szlaku” powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami. To świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci. Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać  w  Londynie.

Reżyseria: Mateusz Dewera
Scenariusz: Mateusz Dewera
Przygotowanie wokalne, muzyka: Dorota Wasilewska
Kostiumy, scenografia: Alicja Margolin-Gałczewska

Obsada:
Adrian Gawlik
Aneta Gierat/Natalia Pietrasz
Joanna Jucha
Jakub Reizer

Redakcja portalu Polacy we Włoszech została patronem medialnym wydarzenia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1