Premiera nowego raportu „Gdyńska Trójka i co dalej? Emigracyjne plany edukacyjne maturzystek i maturzystów z III LO w Gdyni”

Jakie plany na dalszą edukację mają absolwenci liceów? Czy wybierają się na studia? A może studia za granicą? Co wpływa na taką decyzję, jak płeć determinuje wybór kierunku nauczania i dokąd najchętniej wyjeżdżają? Na podstawie badań wśród maturzystów III LO w Gdyni, jednej z najbardziej prestiżowych szkół ponadpodstawowych w Polsce, udało nam się ustalić, jak wyglądają plany emigracyjne uczniów tego liceum. Pobierzcie raport i poznajcie jego wyniki.

Migracje edukacyjne, które obejmują głównie studentów szkół wyższych, są jedną z najszybciej rozwijających się form mobilności w przestrzeni międzynarodowej w ostatnich latach. Zaledwie w ciągu dwóch dekad liczba międzynarodowych studentów wzrosła z 2 mln w 1998 roku do 5,3 mln w 2017.

– Muzeum Emigracji w Gdyni, które od kilku lat przygląda się trendom migracyjnym wśród Polaków, postanowiło zbadać te tendencje na podstawie planów maturzystów jednego z trójmiejskich liceów. Efektem tego działania jest projekt pt. Gdyńska Trójka i co dalej? Emigracyjne plany edukacyjne maturzystek i maturzystów z III LO w Gdyni – wyjaśnia Karolina Grabowicz – Matyjas Dyrektorka Muzeum Emigracji w Gdyni.

Jakie motywacje kierują maturzystami, którzy wybierają studia na emigracji, które kierunki geograficzne oraz kierunki studiów cieszą się ich największym zainteresowaniem, czy płeć może wpływać na sposób planowania edukacji za granicą?

Bezpłatnie raport tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *