Sardynia: deszcze i powodzie odizolowały wioski. Tysiące ludzi bez prądu. Woda podtopiła domy, drogi i tereny wiejskie…

W ostatnich godzinach silne deszcze i burze z gradem dotknęły prowincje Sassari, Olbia-Tempio oraz Zatokę Oroseii . Bardzo krytyczna sytuacja jest również w Nuorese, w rejonie Bitti gdzie cztery osoby zostały znalezione martwe. Deszcze i powodzie odizolowały całe wioski i pozostawiły tysiące ludzi bez prądu. Woda podtopiła domy, drogi i tereny wiejskie, niszcząc nawet mosty, jak w okolicy Orune.

Na całym wybrzeżu zanotowano również wiele problemów spowodowanych silnymi wiatrami i sztormem. Woda zalała plaże Poetto (Cagliari) i dostała się do znajdujących się tam budynków. Podobna sytuacja miała miejsce również na plaży La Maddalena, w Capoterra i Margine Rosso w Quartu Sant’Elena gdzie fale zalały nawet prowincjonalną drogę. W Sant’Antioco, w Sulcis Iglesiente zatonęło cześć kutrów rybackich zacumowanych w tamtejszym porcie.

Strażacy z całego regionu interweniowali kilkadziesiąt razy w ciągu nocy, usuwając w wodę z zalanych piwnic, dróg i domów.

Sztormowa pogoda na Sardynii z deszczem i burzami ma utrzymać się jeszcze przez kilka godzin. Aktualnie jest bardzo wzburzone morze wokół całej Sardynii.

Korespondencja z Sardynii: Dagmara Górska, prezes Stowarzyszenie Kultury polsko sardyńskiej
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2