Na czym polega oczyszczanie strumieniowe?

Warto wiedzieć, że oczyszczanie strumieniowe jest w najprostszym możliwym ujęciu obróbką strumieniowo-ścierną określonej powierzchni przy zastosowaniu właściwego materiału, który będzie miał właściwości ziarna ściernego w strumieniu sprężonego powietrza.

Jakie korzyści gwarantuje oczyszczanie strumieniowe?

Należy zdawać sobie sprawę, że przez zastosowanie omawianej metody oczyszczania strumieniowego możliwe jest wykonanie bardzo dokładnej obróbki różnych części bez względu na ich rozmiar. Czyszczeniu można bez żadnego problemu poddać elementy, które posiadają resztki farb czy lakierów. Godny uwagi jest fakt, że praktycznie wszystkie pozostałości będą bardzo szczegółowo usunięte nawet z najtrudniej dostępnych miejsc.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że oczyszczanie strumieniowe jest to bardzo istotny proces, który prowadzi do kolejnych prac. Dzięki temu, że powierzchnia będzie wyrównana, można bez żadnego problemu przejść do lakierowania czy malowania. Godny uwagi jest również fakt, że omawiana metoda jest nie tylko produktywna, ale również ekonomiczna.

Oczyszczanie strumieniowe bardzo często wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym czy lakiernictwie. Można bowiem bardzo efektywnie oczyścić zbiorniki przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości namnażających się bakterii.

Jaki materiał ścierny do oczyszczania strumieniowego?

Warto mieć świadomość, że obrabianie określonej powierzchni będzie oczywiście wymagało jej właściwego przygotowania. W celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu rekomendowane jest przygotowanie odpowiedniego materiału ściernego. Zagwarantuje to uzyskanie spodziewanego efektu.

Ponadto praca będzie przebiegała niezwykle szybko. Trzeba bardzo dokładnie zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni. Warto bowiem wiedzieć, że im więcej cząstek będzie w strumieniu, tym więcej pracy można będzie wykonać w takim samym czasie.

Godny uwagi jest również fakt, że do czyszczenia strumieniowego drewna czy betony nie ma konieczności stosowania gruboziarnistych cząstek, czy twardego materiału ściernego. We wspomnianym przypadku egzamin świetnie zda pokruszone szkło. Nie można jednak zapomnieć o uwzględnieniu kilku bardzo istotnych kwestii. Warto przede wszystkim wiedzieć, że powłoki będą źle przylegały do twardych oraz płaskich powierzchni.

Jakie właściwości mają materiały ścierne do oczyszczania strumieniowego?

W celu wybrania najbardziej właściwego materiału ściennego rekomendowane jest uwzględnienie następujących parametrów: twardość, gęstość, rozmiar czy kształt. Nie można oczywiście zapomnieć, że im większa będzie cząstka, tym większe wgłębienie. Wielkość wspomnianej cząstki będzie miała znaczenie w przypadku intensywności pracy. Należy wiedzieć, że cząsteczki ścierne niewielkich rozmiarów zagwarantują znacznie szybsze czyszczenie.

Godny uwagi jest również fakt, że kształt materiału ściernego będzie miał bardzo duże oddziaływania na głębokość cięcia w określonej powłoce czy podłożu. Warto wiedzieć, że cząstki kątowe świetnie zdadzą egzamin przy powierzchniach miękkich.

Artykuł powstał we współpracy z Contracor.com.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *