Najpopularniejsze prezenty na Święta 2020

Zakupy prezentów świątecznych na Boże Narodzenie mogą stać się prawdziwym bólem głowy dla konsumentów, tym bardziej że w 2020 nie możemy swobodnie krążyć po sklepach, spacerować godzinami po pięknie udekorowanych zatłoczonych centrach handlowych i przebierać w reklamowanych produktach. Media włoskie przychodzą więc z pomocą i donoszą jakie podarunki cieszą się największym powodzeniem w tym wyjątkowo trudnym okresie świątecznym, który być może spędzimy odizolowani od rodziny i przyjaciół…

Wielki powrót gier planszowych – spędzanie większości czasu przed ekranem komputera czy smartphona chyba przeciąża nasz umysł i wzrok. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z chęcią powrócą do dawnych i nowych wersji gier planszowych, kart i quizów. Zainteresowanie zakupem tych gier w tym roku wzrosło aż o ponad 70%. Jedną z ciekawych propozycji jest np. gra Furto d’Autore – gracze zamieniają się w detektywów, którzy podróżując po Włoszech muszą rozpoznać dzieło sztuki i odzyskać je.

Prezenty spożywcze zawsze na topie – kosz świąteczny z przysmakami lokalnymi zawsze i w każdym włoskim domu będzie mile widziany. Ich wysoka pozycja w rankingu prezentów wciąż nie spada. Słodyczy, a szczególnie wyrobów czekoladowych made in Italy, czy klasycznych nugatów torroni nie może zabraknąć…

Maseczka z dozą ironii – kolorowe maseczki dla dorosłych i dla dzieci powoli zawitały do naszej codzienności, Tym bardziej cieszą się zainteresowaniem zabawne i fantazyjne wzory, np. z wąsami i brodą św. Mikołaja….

Książki i ebooki… – tych artykułów nie może zabraknąć pod choinką. Czytanie na szczęście nie wychodzi z mody, nadal jest pasją i „lekiem na całe zło”. Dużą popularnością cieszą się m.in książki podróżnicze, czy propozycje kucharskie. Proponujemy coś na pograniczu jednej i drugiej półki o intrygującym tytule: 'Winogrona na żyrandolu – ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem” Aleksandry Seghi.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *