Bolonia bije rekord: to miasto we Włoszech, w którym żyje się najlepiej

W roku pandemii koronawirusa Bolonia wybiła się na pierwsze miejsce w rankingu na miasto, w którym żyje się najlepiej.

Ogólny ranking ilSole24ore

Bolonia:  na pierwszym miejscu, zdobywa 13 pozycji i napędza wszystkie prowincje regionu Emilia Romagna. Pięć na dziewięć miast spotyka się w pierwszej dwudziestce: Parma (8), Forlì-Cesena (14), Modena (15) i Reggio Emilia (17).

Zaraz po Bolonii na drugim miejscu plasuje się Bolzano, a na trzecim Trento.

Badanie przedstawia jakość życia we włoskich prowincjach opracowana na podstawie 90 wskaźników, z których 60 zaktualizowano do 2020 roku.

Bolonia zajmuje

  •  pierwsze miejsce pod względem zamożności i konsumpcji,
  • drugie pod względem środowiska i usług ,
  •  trzecie pod względem kultury i wypoczynku
  • czwarte pod względem biznesu i pracy.

Z drugiej strony jednak miasto nie wyróżnia się w dziedzinie bezpieczeństwa i zarządzania wymiarem sprawiedliwości (106. miejsce): znajduje się również w dolnej części krajowego rankingu raportów o kradzieży, wymuszeniach, oszustwach i przemocy seksualnej……

Na ten temat także Burmistrz Bolonii Merola wygłosił swoja opinię:

  „Nasze miasto potrafi przetrwać

,,Ten prymat jest oznaką, że nasze miasto potrafi przetrwać, a przede wszystkim umie patrzeć w przyszłość” – zadeklarował burmistrz Virginio Merola pisząc na Facebooku. „Dziękuję mieszkańcom Bolonii i Bolonii, bohaterom prężnego, otwartego i innowacyjnego miasta”,

także radny ds. Kultury i turystyki Matteo Lepore komentuje:

 ,,To wynik, który nadszedł  w roku pandemii, po różnych rankingach, w których zawsze osiągaliśmy średnio dobry poziom. W przyszłości będzie to musiało być naszą troską, aby nadal przychylać się do potrzeb mieszkańców, Bolonia będzie musiała się doskonalić i nigdy nie być z siebie wystarczająco zadowolona”. Najlepszym sposobem na uhonorowanie tego osiągnięcia jest dalsze utrzymywanie czujności i bezwzględne przestrzeganie zasad dystansowania się i zachęcam wszystkich do tego”.

poseł Andrea De Maria (PD) podkreśla :

Pierwsze miejsce w Bolonii to „uznanie dla pracy administracyjnej i politycznej tamtych lat”, „Fotografia społeczności, w której solidarność i spójność społeczna są szczególnie silne. Gdzie przedsiębiorstwa  i praca rosną razem zwłaszcza w obliczu wyzwania z pandemią Covid”. De Maria nie ukrywa również mniej pozytywnych aspektów:

 „Pozostaje kwestia bezpieczeństwa i legalności, o której miałem okazję rozmawiać przy innych okazjach. Temat, nad którym powinniśmy pracować wszyscy razem, w ramach różnych obowiązków instytucjonalnych”.

Korespondencja z Bolonii Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 2 =