Kalendarz restrykcji świąteczno-noworocznych. Czerwona strefa w całych Włoszech

Weekend 19-20 grudnia jest ostatnim wolnym bez ograniczeń, z wyjątkiem stref żółtej i pomarańczowej.

21-23 grudnia  –  zakaz  przemieszczania się pomiędzy regionami

Od poniedziałku 21 grudnia zakaz podróżowania pociągiem, samochodem i samolotem i przemieszczania się pomiędzy regionami (dozwolone jak do tej pory, tylko z powodów zawodowych, zdrowotnych i w nagłych przypadkach z autocertyfikatem).

Przemiesczanie się we własnym  regionie w ciągu tych 3 dni będzie nadal dozwolone.

Sklepy, restauracje i bary pozostaną otwarte. Nadal obowiązywać będzie godzina policyjna od godziny 22:00 do 5.00

24-25-26-27 grudnia –  czerwona strefa w całych  Włoszech

Włochy powrócą do czerwonej strefy z obowiązkiem pozostania w domu w Wigilię, Boże Narodzenie, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia a także dzień później. Z domu można wyjść tylko z uzasadnionego powodu. Przemieszczanie się między regionami i gminami jest zabronione.

*rząd rozważa pozwolenie na świąteczny obiad z co najwyżej dwoma bliskimi krewnymi: starszymi rodzicami lub dziećmi;

Czy będziemy mogli iść na mszę bożonarodzeniową?

Tak, zgodnie z projektem dekretem Dpcm w kalendarzu bożonarodzeniowym 2020, będzie można wyjść na pasterkę która odbędzie sie wcześniej, tj. o godzinie 20:00 . Jednak ze względu na godzinę policyjną o godzinie 22:00 wszyscy muszą już być w domach.

28-29-30 grudnia  sklepy ponownie otwarte

Od poniedziałku 28 grudnia do środy 30, zgodnie z kalendarzem planowanym przez dekret Dpcm, przedsiębiorcy będą mogli wznowić działalność handlową. Jednak nadal będzie obowiązywać absolutny zakaz podróżowania między regionami. Sklepy będą mogły by otwarte  po Bożym Narodzeniu do 21:00, bary i restauracje  do godziny 18:00.

Obowiązywac będzie godzina policyjna od godziny 22:00 do 5.00

Restrykcje na NOWY ROK  31 grudnia – 3 stycznia 2021

Podobnie jak w Boże Narodzenie, Włochy powrócą do czerwonej strefy z obowiązkiem pozostania w domu w Sylwestra, sobotę 2 stycznia i niedzielę 3 stycznia.  Z domu można wyjść tylko z uzasadnionego powodu. Przemieszczanie się między regionami i gminami jest zabronione.

Od 4 do 6 stycznia sklepy będą ponownie otwarte do 21:00, a restauracje i bary do 18:00,  godzina policyjna będzie obowiązywać od 22:00 do 5:00;

7 stycznia to dzień, w którym powinniśmy powrócić do żółtej strefy , a także dzień, w którym zgodnie z najnowszym dekretem Dpcm frekwencja w szkole powinna wynosić 75%.

Dopiero od 7 stycznia 2021   można będzie się przemieszczać, to także dzień ponownego otwarcia szkół.

*program ten może  częściowo się zmienić, gdyby w dniach od 21 do 23 grudnia we Włoszech ogłoszono pomarańczową strefę, ponadto, w różnych regionach schemat może ulec niewielkim zmianom.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *