„Vax day” – Pierwsza kampania szczepień we Włoszech ruszyła!

Od niedzieli 27 grudnia 2020 pierwsze szczepionki przeciw koronawirusowi we Włoszech. W pierwszej kolejności zaszczepi się personel medyczny i pracownicy szpitali, przychodni lekarskich oraz domów opieki.

Profesor Maria Rosaria Capobianchi, pielęgniarka Claudia Alivernini i pracownik opieki społecznej Omar Altobelli jako pierwsi otrzymali szczepionkę przeciwko Covid w szpitalu Spallanzzani w Rzymie. Do tego szpitala dotarły pierwsze szczepionki we Włoszech dostarczone z Belgii, w sumie 9.750 szczepionek.

Relacja z regionu Emilia Romania

Pierwsze szczepionki przeznaczone są dla personelu medycznego, w sumie w niedzielę zaszczepiono 975 osób, w tym  lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarki,  oraz innych pracowników szpitali i przychodni medycznych.

Ta faza kampanii zarezerwowana jest – jak ustalają przepisy ministerialne – dla pracowników służby zdrowia (92,6 tys. pracowników) oraz placówek dla osób starszych i niepełnosprawnych (84,6 tys. osób), łącznie dla ok. 180 tys. osób tych kategorii, które zostaną zaszczepione w najbliższych tygodniach. W tym także pacjenci  CRA /COMUNITÀ RIABILITATIVA AD ALTA ASSISTENZA.

region Emilia-Romania: poszczególne firmy przygotowały dokładne miejsce w placówkach służby zdrowia, w których obecnie podaje się szczepionki. Piacenza wybrała laboratorium analityczne lokalnego szpitala; mieszkańcy Parmy zaszczepią się w szpitalu Maggiore; Reggio Emilia na terenie dawnego szpitala Spallanzani; w Modenie  szczepienia odbędą się na terenie rehabilitacji szpitala Baggiovara. W Bolonii szczepienia będą się odbywać na dworcu autobusowym oraz w siedzibie  Casa di Residenza Cardinal Giacomo Lercaro. Natomiast w Imoli Dzień Szczepionek odbędzie się w Centrum Medycznym Autodromo, zainaugurowanym pod koniec października ubiegłego roku; w Ferrarze wyznaczonym miejscem jest szpital Sant’Anna di Cona, Pala De Andrè w Rawennie, na terenie targów (Fiera) w Rimini i Cesena targi (Fiera).

Pierwszą osoba zaszczepioną w Bolonii jest Camilla Benedetti, ma 31 lat i jest lekarzem Usca, z zespołu lekarzy i pielęgniarek, które walczą z Covidem.

Dziękujemy serdecznie za udostepnienie zdjęć Mauro Montaquila, dziennikarzowi z Bolonii.

Korespondencja: Aneta Malinowska, , autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 3