„IO APRO 1501” wielki protest we Włoszech: 15 stycznia bary, restauracje, siłownie czynne pomimo restrykcji

Wielka mobilizacja w całych Włoszech

Właściciele restauracji, barów, lokali gastronomicznych, siłowni i innych lokali  przygotowują się na wielkie otwarcie 15 stycznia.

Ruch ,,IO APRO” zorganizował mobilizację sektorów dotkniętych głębokim kryzysem z powodu restrykcji w okresie pandemii koronawirusa. Na dzień dzisiejszy otwarcie zapowiedziało ponad 50 tysięcy lokali, z dnia na dzień jednak dołącza ich coraz więcej.

Akcja oczywiście odbędzie się w pełnej zgodności z zasadami bezpieczeństwa  (dystans, maski, żele). W razie kontroli zaleca się rozsadek. Pracujmy i dajmy pracować innym. Policjanci czy inne służby będą wykonywali swoją pracę, więc nie miejmy do nich pretensji, współpracujmy. W przypadku gdy zostaniemy ukarani sankcją ruch ,,IO APRO” zapewnia także pełną bezpłatną ochronę prawną dla każdego. Można wysłać mandat pocztą mailową na adres [email protected] – podają przedstawiciele ruchu.

Jak powstał ruch „IO APRO 1501” ?

Ruch ten powstał kilka dni temu, po wielu miesiącach kryzysu gospodarczego, kiedy to przypisywano rozprzestrzenianie się zakażeń właśnie w lokalach restauracyjnych i barach. Jednak po zamknięciu lokali niestety liczba zakażeń nie zmalała, co oznacza, że branże, które do tej pory zmuszone były do zamknięcia lub ograniczenia działalności, nie są ewidentną przyczyną rozprzestrzeniania się pandemii.

Niektórzy właściciele już osmielili się otworzyć, choć były to tylko pojedyncze przypadki. W najbliższy piątek szacuje się, że będzie ich przynajmniej 50 tysięcy.

Jak tłumaczy  pomysłodawca  inicjatywy nie jest to ruch przeciwko rządowi, ale odzyskanie zagwarantowanego prawa konstytucyjnego, a także pełna świadomość poczucia odpowiedzialności. Potrzebujemy pracować! Jesteśmy przygotowani, potrafimy i chcemy  szanować zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem – informuje.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *