Od 17 stycznia nowy podział Woch na strefy: Lombardia, Sycylia i Bolzano w czerwonej strefie

Od 17 stycznia 2021 obowiązuje nowy dekret Dcpm i nowy podział Włoch na strefy czerwone, pomarańczowe i zółte w zależności od stopnia zagrożenia epidemiologicznego. Do 15 lutego obowiązuje zakaz przemieszczania się poza region i prowincję zamieszkania, z wyjątkiem udokumentowanych ważnych powodów zdrowotnych, zawodowych, lub innych koniecznych przypadków, oraz powrotów do domu. Nadal obowiązuje noszenie maseczki, dystans między osobami, zakaz zgromadzeń i godzina policyjna od 22.00 do 5.00. Pozostają zamknięte siłownie, baseny, ośrodki spa, ośrodki narciarskie do 15 lutego. Bary i restauracje mają zakaz sprzedaży na wynos po godz. 18.00.

W strefie czerwonej, najbardziej ograniczonej, znalazły się: Lombardia, Sicilia i provincia autonoma di Bolzano. W tych regionach obowiązuje edukacja szkolna tylko przez internet.

Do pomarańczowej strefy należą: Abruzzo, Friuli Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Marche, Piemonte, Puglia, Umbria, Valle D’Aosta, Calabria, Emilia-Romagna, Veneto

W strefie zółtej: Basilicata, Campania, Molise, Sardegna, Toscana, provincia di Trento

Osoby przyjeżdżające do Włoch z Polski w dniach 16.01-05.03.2021 r. zobowiązane są do przedstawienia autodeklaracji oraz do przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązuje poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Więcej informacji na stronach:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 3 =