Karnawał w Wenecji w tym roku tylko wirtualny? Podobnie w Viareggio, Ivrei, Fano, Acireale …

Czy z powodu przeciągającej się pandemii będziemy musieli zrezygnować z obchodów karnawału w Wenecji, z udziału w historycznych paradach, spektakularnych pokazach, w barwnych balach maskowych i hucznych nocnych zabawach? – zastanawiają się nie tylko mieszkańcy regionu Wenecji Euganejskiej, ale wszyscy pasjonaci tego najsłynniejszego wydarzenia we Włoszech i na świecie…

Karnawał 2021 – tak, nie, a może… – wciąż zmieniają wersje dziennikarze lokalnych mediów w Wenecji, Viareggio, Ivrei, Fano, Acireale … i innych miastach, których mieszkańcy nie wyobrażają sobie wykreślenia z kalendarza tradycyjnych uroczystości i parad alegorycznych wozów. W większości przypadków postawiono na obchody symboliczne, pokazy wirtualne przekazywane poprzez media i portale społecznościowe.

Tak więc i tegoroczne kluczowe wydarzenia karnawału w Wenecji, takie jak Volo dell’Angelo – „Lot Anioła” po linie z dzwonnicy na Placu św. Marka, czy Festa delle Marie – parada pięknych dziewcząt weneckich, konkursy na najpiękniejszy kostium i maskę, oraz spektakle w teatrach La Fenice i Goldoni prawdopodobnie będzie można obejrzeć tylko w telewizji i online in streaming. Natomiast słynna historyczna Regata wzdłuż Canal Grande najprawdopodobniej będzie odwołana.

Jednym słowem Karnawał 2021 przejdzie do historii jako wyjątkowo opustoszały, nostalgiczny, jakby czarno-biały…
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *