Lombardia w czerwonej strefie przez błąd władz regionu. Od niedzieli powrót do pomarańczowej

Od niedzieli 24 stycznia mieszkańczy Lombardii znajdą się ponownie w strefie pomarańczowej. Jak się okazuje od 17 stycznia region znalazł się w strefie czerwonej z powodu błędnych danych przekazanych włoskiemu Instytutowi Zdrowia – Istituto superiore di sanità.

Początkowo prezydent Lombardii Attilio Fontana wraz z nową asesor Letizią Moratti protestowali i zagrozili że zwrócą się do sądu aby unieważnić rządowe ograniczenia w stosunku do regionu, i aby 10 milionów mieszkańców mogło znów swobodniej poruszać się w swoich miastach, a wszystkie sklepy mogły funkcjonować normalnie… Zamknięcie w czerwonej strefie powoduje dziennie ogromne straty gospodarcze, nie mówiąc już o szkodach moralnych wobec luności – oskarżał guwernator regionu.

Tymczasem, podają włoskie media, udowodniono, że to władze regionu przekazały ekspertom z Instytutu Zdrowia błędne dane dotyczace rozprzestrzenienia się wirusa Covid i były powodem do wprowadzenia surowych obostrzeń.

Opozycja domaga się nie tylko publicznych przeprosin, ale również odszkodowania ze strony władz regionu na rzecz wszystkich przedsiębiorów, którzy nie mogli wykonywać swojej pracy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *