Rzym: Msza św. w intencji wszystkich Ofiar II Wojny Światowej

27 stycznia br., w Kościele św. Stanisława B.M. przy Via delle Botteghe Oscure, o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich Ofiar II Wojny Światowej.

27 stycznia obchodzić będziemy 76. Rocznicę wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau oraz 16. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.


W związku z pandemią koronawirusa główne obchody organizowane dotychczas na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau wyjątkowo odbędą się w przestrzeni internetowej. Transmisja wydarzenia rozpocznie się 27 stycznia 2021 r. o godzinie 16.00 i będzie dostępna na stronach www.auschwitz.org oraz 76.auschwitz.org, a także na kanale
YouTube Miejsca Pamięci.

Tematem tegorocznych obchodów jest – LOS DZIECI W AUSCHWITZ.
Historycy szacują, że do Auschwitz deportowanych zostało co najmniej 232 tys. dzieci, z których ok. 216 tys. stanowili Żydzi, 11 tys. Romowie, ok. 3 tys. Polacy, ponad 1 tys. Białorusini oraz kilkuset Rosjan, Ukraińców i innych narodowości. Ogółem w obozie zarejestrowano ok. 23 tys. dzieci i młodocianych, z których w styczniu 1945 r. na terenie Auschwitz oswobodzono nieco ponad 700. W Auschwitz zamordowano ponad 200 tys. dzieci!


Udział we Mszy św. należy zgłosić – nr. telefonu: 380 6477127, między godz. 16.00-17.30 lub 20.00-21.00. Można to uczynić także poprzez sms.

Zapraszamy do wspólnej Modlitwy.
Iwona Bigos


Krystyna Żywulska. List niewysłany (fragm.) (wiersz napisany w Auschwitz)
Piszę do Ciebie, Mamo,
Co miesiąc list oficjalny.
Zawsze prawie to samo,
Tekst dobrze znany, banalny.
Że żyję, że jestem zdrowa
I że za paczki dziękuję –
Co myślisz, czytając te słowa?
Jak je rozumiesz, co czujesz?
Czy wiesz, jak wielka to blaga?
Ty jeden to wiesz, o Boże,
Jak prawda wygląda naga,
Odpowiem Ci kiedyś może… (…)

Informacje, wiersz: www.auschwitz.org
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 − = 21