Koronawirus we Włoszech: statystyki bardziej optymistyczne! 16 stref żółtych i 5 pomarańczowych

Od lutego we Włoszech oznaczono 16 stref żółtych: Abruzzo, Basilicata, Calabria, Campania, Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Lazio, Liguria, Lombardia, Marche, Molise, Piemonte, Toscana, Provincia autonoma di Trento, Valle d’Aosta, Veneto.

W pomarańczowej strefie pozostały jeszcze provincja Bolzano, Puglia, Sardegna, Sicilia i Umbria. Żadne terytorium nie znalazło się w strefie czerwonej.

Włoskie Ministerstwo Zdrowia nadal nie zezwala na poruszanie się pomiędzy regionami, z wyjątkiem udokumentowanych koniecznych powodów, utrzymano także godzinę policyjną od godz. 22.00

Restauracje i bary są otwarte w żółtych strefach od godz. 5:00 do 22:00, natomiast w pomarańczowych strefach mogą oferować usługi tylko na wynos.

Wizyty u przyjaciół i krewnych w obu strefach są dozwolone w obrębie regionu zamieszkania i tylko raz dziennie, maksymalnie do dwóch osób ewentualnie w towarzystwie dzieci poniżej 14 lat i osób niepełnosprawnych mieszkających razem. Przy czym w strefie pomarańczowej są dozwolone tylko na terenie własnej gminy. Nadal obowiązuje zasada zezwalająca mieszkańcom małych gmin (poniżej 5 tysięcy mieszkańców) w pomarańczowej strefie na przemieszczanie się do sąsiednich gmin w promieniu 30 kilometrów, ale nie do stolic prowincji.

W strefie żółtej muzea, wystawy i inne ośrodki kultury są czynne od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy jednak z ograniczoną liczbą wejść i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w okresie pandemii.

Spektakle teatralne, koncerty i inne widowiska na żywo pozostają nadal zawieszone. Mogą być jednak nagrywane i przekazywane in streaming.

Ceremonie religijne mogą być odprawiane, oczywiście zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w okresie pandemii.

Więcej informacji: www.ilsole24ore.com
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *