Otwarcie Alpejskich MŚ 2021 we Włoszech. Piotr Beczała zaśpiewał na inauguracji w Weronie

W dniach od 8 do 21 lutego 2021 Cortina d’Ampezzo gości Alpejskie Mistrzostwa Świata.

Pomimo trudności organizacyjnych w okresie pandemii Cortina d’Ampezzo, słynny ośrodek narciarski położony w Dolimitach, stanęła na wysokości zadania i udało się! Do Włoch przybyło 600 narciarzy z 71 krajów świata.

W programie wyścigi zjazdowe, supergigant, slalom gigant, slalom specjalny i kombinowany dla kobiet i mężczyzn oraz mieszana rywalizacja drużynowa. Wszystkie zawody będą się odbywać w tym roku bez udziału publiczności.

Tymczasem ceremonia inauguracyjna w amfiteatrze Arena w Weronie odbyła się z wielką pompą, z udziałem wielu słynnych artystów, m.in polskiego tenora Piotra Beczały, który zaśpiewał „Nessun Dorma”

Włoskie media tak oto komentowały występ polskiego śpiewaka: „…tra le millenarie pietre areniane sono riecheggeratele note dell’aria «Nessun dorma», interpretate da Piotr Beczala, uno tra i più grandi tenori del nostro tempo e star contesa tra i più prestigiosi palcoscenici del mondo…” – … pośród tysiącletnich głazów odbijały się echem nuty arii „Nessun dorma” w interpretacji Piotra Beczały, jednego z najwybitniejszych tenorów naszych czasów i konkurującej gwiazdy na najbardziej prestiżowych scenach świata…” – www.larena.it
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *