Włochy: Stoki narciarskie pozostaną zamknięte do 5 marca. Protesty operatorów sektora narciarskiego

Włoski Minister Zdrowia Roberto Speranza podpisał rozporządzenie zabraniające otwarcia amatorskich stoków narciarskich do 5 marca 2021 b.r.  Taka decyzja zapadła ze względu  na ryzyko rozprzestrzenienia się wariantu angielskiego koronawirusa.

Stoki miały być czynne od 15 lutego. Pracownicy sektoru narciarskiego byli juz przygotowani na otwarcie, klienci wykupili karnety i zamówili miejsca hotelowe… Operatorzy sa naprawdę wzburzeni . Jak komentuje wielu z nich nowy termin 5 marca to przecież będzie już po sezonie… To cios poniżej pasa dla gospodarki, po dwóch odroczeniach następuje kolejne i to w ostatniej chwili kiedy wszystko było dopięte na ostatni guzik na otwarcie.

Cytujemy słowa prezydenta Piemontu Alberto Cirio z 14 lutego  „Jestem zszokowany tą decyzją. Zaledwie dziesięć dni temu Krajowy Komitet Naukowo-Techniczny ustalił, że w żółtej strefie będzie można jeździć na nartach od 15 lutego. Decyzja podjęta w ostatniej sekundzie, stanowi kolejny poważny cios dla sektora

Natomiast Prezydent Lombardii Attilio Fontana dodaje:  „Po raz kolejny widać, że system decyzji podejmowanych z tygodnia na tydzień jest niszczycielski zarówno dla operatorów, jak i obywateli”.

Korespondencja: Aneta Malinowska,  autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *