Od 25 lutego strefa ciemnopomarańczowa w Emilii Romanii

Od kilku dni rejestruje się szybki wzrost zakażeń Covid-19 w regionie Emilii Romanii, dlatego od 25 lutego wyznaczono ciemnopomarańczowy obszar dla 14 gmin Imoli i sąsiadujących gmin Rawenny.

Dotyczy to wszystkich gmin należących do Ausl di Imola – a zatem Imola, Castel San Pietro, Medicina, Mordano, Castel Guelfo, Dozza, Casalfiumanese, Fontanelice, Borgo Tossignano, Castel del Rio – i sąsiednich gmin w prowincji Rawenna, które leżą na terytorium Ausl Romagna –  Bagnara di Romagna, Conselice, Massa Lombarda i Riolo Terme.

Zarządzenie zostanie podpisane 24 lutego przez Prezydenta Regionu, a wejdzie  w życie, w czwartek 25 lutego i będzie obowiązywać do 11 marca. Jest to podyktowane wskazaniami medyczno-naukowymi zawartymi w raportach Lokalnych Oddziałów Zdrowia, które poświadczają szybko rosnący trend zarażenia na podanych obszarach.

Ograniczenia

Wprowadzone środki są bardziej  restrykcyjne w stosunku do środków krajowych obowiązujących dla obszaru pomarańczowego, na którym znajduje się cała Emilia-Romania od niedzieli 21 lutego. Zasadniczo środki ostrożności podążają za czerwoną strefą w zakresie działalności i podróży, nie zawieszając jednak tych działań gospodarczych, które pozostają dozwolone w pomarańczowych strefach kraju. W szczególności zabronione będzie podróżowanie zarówno w obrębie tej samej gminy, jak i do gmin sąsiednich, z wyjątkiem przemieszczania się z powodów zawodowych, sytuacji koniecznych (np. zakupy) lub względów zdrowotnych.

Szkoły zamknięte

Otwarte pozostaną tylko przedszkola dla dzieci  w wieku 0-3 lat, natomiast zajęcia edukacyjne dla  szkół odbywać się będą w 100% zdalnie.

Zawieszone są imprezy i zawody organizowane przez organizacje promocji sportu, a także zajęcia sportowe prowadzone w zewnętrznych ośrodkach sportowych. Zajęcia sportowe będą dozwolone tylko indywidualnie i wyłącznie na świeżym powietrzu. Istnieje możliwość samodzielnego wykonywania czynności ruchowych w pobliżu domu, pod warunkiem, że w każdym przypadku zachowany jest co najmniej jeden metr odstępu od innych osób oraz obowiązek używania maseczki. Zawieszone są również zajęcia kulturalne i rekreacyjne.

Nic się jednak nie zmienia w przypadku działalności gospodarczej, dla której obowiązują krajowe przepisy dotyczące pomarańczowej  strefy, w tym indywidualnej działalności usługowej.

Lokalne władze sanitarne Imola i Romagna będą mogły podjąć, w porozumieniu z gminami posiadającymi kompetencje, których dotyczy rozporządzenie regionalne, wszelkie dalsze stosowne działania uznane za konieczne w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej.

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska, autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2