Pandemia we Włoszech: nowy dekret rządowy od 6 marca do 6 kwietnia

Już w najbliższy poniedziałek premier Włoch Mario Draghi planuje ogłosić nowy dekret rządowy regulujący obostrzenia związane z pandemią od 6 marca do 6 kwietnia b.r.

W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wirusem Covid znów wzrosła o blisko 20 tysięcy osób:  4243 w Lombardii, 2385 w Kampanii, 2090 w Emilii Romanii i 1304 w Wenecji Euganejskiej. Zmarło 308 osób. Wzrasta też procent zakażonych nowymi wariantami koronawirusa, np. wariant angielski rejestruje się na poziomie 37%.

Większe ograniczenia tuż przed Wielkanocą mają dać nadzieję, że w Święta znów powrócimy do jako takiej „normalności”, jednak wszystko zależne jest od zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju i liczby przeprowadzonych szczepień.

Już w tym tygodniu zwiększa się liczba stref czerwonych i pomarańczowych, np. Bolonia i wszystkie jej gminy dołączą od soboty 27 lutego do 14 marca do ciemnopomarańczowej strefy . Zasady będą takie same jak w 14 gminach Imoli i sąsiadujących gminach Rawenny, które od 25 lutego zostały nazwane strefą ciemnopomarańczową (czytaj więcej: link)

Zapowiadane są także przejścia gmin z zółtej strefy na strefę pomarańczową w regionach Lombardii i Wenecji Euganejskiej (Veneto) oraz na kolor czerwony w Kampanii (m.in Neapol, Salerno…). Tymczasem w Toskanii niektóre miasta przechodzą już na strefę czerwoną, m.in Siena i Pistoia: czytaj więcej: link.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *