Covid-19 i nowe rozporządzenie rządowe ważne do 6 kwietnia br.

Poniżej podajemy informacje dotyczące nowego rozporządzenia rządowego, które wejdzie w życie w poniedziałek 15 marca br. i obowiązywać będzie do 6 kwietnia br.

  1. Zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami, chyba że z przyczyn pracy, zdrowotnych czy nagłych przypadków. W tym przypadku potrzebny jest wypełniony autocertyfikat.
  2. Godzina policyjna od godziny 22 do 5 rano z wyjątkiem przemieszczania się w celu pracy czy z przyczyn zdrowotnych lub nagłych przypadków.
  3. W strefie pomarańczowej zakaz przemieszczania się poza strefę z wyjątkiem przemieszczania się w celu pracy czy z przyczyn zdrowotnych lub nagłych przypadków. Zezwolony jest powrót do miejsca zamieszkania, miejsca, gdzie jest się rezydentem. Od 15 marca do 2 kwietnia oraz 6 kwietnia w pomarańczowej strefie, w obrębie danej gminy, można tylko raz dziennie pojechać do prywatnego mieszkania, w godzinach od 5 do 22. Bar i restauracje sprzedawać będą tylko na wynos. Sklepy będą otwarte, centra handlowe otwarte od poniedziałku do piątku, zamknięte w weekend i świeta. Otwarci fryzjerzy i kosmetyczki. Można uprawiać sport w swojej gminie, na świeżym powietrzu oraz w centrach sportowych (również na świeżym powietrzu). Zamknięte będą siłownie oraz baseny. Zakaz uprawiania sportu, w którym dochodzi do kontaktu.
  4. W strefie czerwonej zakaz przemieszczania się poza strefę z wyjątkiem przemieszczania się w celu pracy czy z przyczyn zdrowotnych lub nagłych przypadków. Zezwolony jest powrót do miejsca zamieszkania, miejsca, gdzie jest się rezydentem. Od 15 marca do 2 kwietnia oraz 6 kwietnia w czerwonej strefie, w obrębie danej gminy, można tylko raz dziennie pojechać do prywatnego mieszkania, w godzinach od 5 do 22. Otwarte tylko sklepy spożywcze oraz apteki, kioski, sklepy pierwszej potrzeby. Zamknięci fryzjerzy i kosmetyczki. Można uprawiać sport w okolicach miejsca zamieszkania, w odległości 1 metra od innych osób, indywidualnie i tylko na świeżym powietrzu. Zamknięte będą siłownie, baseny, centra sportowe, nawet jeśli zajęcia odbywają się na dworzu.
  5. W czerwonej strefie znajdą się:

Emilia Romagna,

Friuli Venezia Giulia,

Lazio,

Lombardia,

Marche,

Piemonte,

Puglia,

Veneto,

prowincja Trento,

Campania,

Molise.

Pozostałe regiony oprócz Sardynii (strefa biała) pozostają w strefie pomarańczowej, w obrębie której niektóre prowincje czy gminy mogą być w strefie czerwonej.

6. 3, 4, 5 kwietnia br. Włochy znajdą się w czerwonej strefie z wyjątkiem regionów w strefie białej )w obecnej chwili tylko Sardynia).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *