Film polskiej reżyser Ewy Lang z Mediolanu prezentowany na Los Angeles Women’s International Film Festival

Już 25 marca rusza 17a edycja Los Angeles Women’s International Film Festival, gdzie wśród filmów fabularnych zrealizowanych przez znakomite reżyserki zaprezentowany zostanie film polski Ewy Lang mieszkającej w Mediolanie – „Nie Widzieliście Tego, Co Ja Widziałam” (You haven’t seen what I’ve seen)

Film „Nie Widzieliście Tego, Co Ja Widziałam” powstał w całości na Mazurach, w jednej lokacji: domu nad jeziorem otoczonym wyłącznie naturą. Bohaterka filmu, siedmioletnia Misia, podczas zabawy wypowiada życzenie, które powinno zmienić jej życie. Jednak nie wszystko dzieje się tak, jak sobie zaplanowała. Świat dorosłych nieubłaganie przenika do świata dziewczynki, zmuszając ją do kolejnych działań, w celu uratowania siebie i mamy przed przemocą ze strony ojca. Realizm miesza się ze światem fantazji, pełnym kolorów i dźwięków. Równowaga pomiędzy nimi staje się coraz bardziej chwiejna, kiedy bohaterka zaczyna tracić poczucie bezpieczeństwa i wiarę w lojalność dorosłych. Kiedy ostatnia nadzieja na pomoc z ich strony gaśnie, Misia podejmuje ostatnią próbę wykorzystania swojej silnej woli do uratowania własnego świata.
Ewa Lang, scenarzystka i reżyserka, absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jej film dyplomowy „Nie Widzieliście Tego, Co Ja Widziałam”  miał premierę na Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie i był pokazywany m.in. na festiwalach w Finlandii, Włoszech, USA i Iranie. Mieszka i pracuje w Mediolanie. Więcej informacji na stronie www.ewalang.com www.instagram.com/iamlang/

Nadesłała: Anna Bulina Chojnacka FB: Ticino & Vicino Foto: publikacja za zgodą reżyser Ewy Lang
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 + = 68